Francuzi u polufinalu iako još nisu dali gol iz igre

0

Fudbaleri Francuske izborili su plasman u polufinale Evropskog prvenstva u Njemačkoj iako još nisu dali gol iz igre.

Trikolori su u prethodnih pet mečeva postigli tri gola, jedan iz penala, dva autogola i večeras su u četvrtfinalu eliminisali Portugal boljim izvođenjem penala sa 5:4.

Tokom 120 minuta fudbala nije bilo golova u Hamburgu.

Španija i Francuska igraće 9. jula u Minhenu prvo polufinale Evropskog prvenstva (21 h).

Drugog polufinalistu saznaćemo nakon mečeva Holandija – Turska i Engleska – Švajcarska u subotu.

Trikolori su večeras pogodili svih pet penala i to redom – Usman Dembele, Jusuf Fofana, Žil Kunde, Bredli Barkola i Teo Ernandez.

Sa druge strane kod Portugalaca su precizni bili Kristijano Ronaldo, Bernardo Silva i Nuno Mendeš dok je Žoao Feliks pogodio stativu u trećoj seriji.

Što se tiče regularnog toka, viđena je prava fudbalska uspavanka u prvom poluvremenu, dok su u nastavku oba tima imala po par šansi.

Danas je Toni Kros završio karijeru a da nije uspio da osvoji trofej na svom poslednjem turniru da Njemačkom a slično je prošao i Kristijano Ronaldo, jer će do narednog velikog takmičenja, Svjetskog prvenstva, CR 7 imati 41. godinu.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 100€ BEZ IKAKVIH USLOVA.