Everon uništio šampionske snove komšija: Četvorka Junajteda

0

U januaru je Jirgen Klop rekao da će na kraju tekuće sezone napustiti Liverpul. U međuvremenu osvojili su Redsi Liga kup, potom ispali od Mančester junajteda iz FA Kupa, dok ih je iz Lige Evrope eliminisala Atalanta. Titula će, po svemu sudeći ostati san, jer je ekipa njemačkog stručnjaka izgubila Mersisajd derbi – Everton je na svom Gudisonu tukao ljutog rivala 2:0.

Zvuči pomalo nestvarno, ali popularne Karamele su prvi put, još od oktobra 2010. godine, pobijedile Redse na svom terenu. Prije skoro 14 godina takođe je bilo 2:0 golovima fenomenalnog australijskog veziste Tima Kejhila i sadašnjeg šefa struke Arsenala Mikela Artete.

Domaćin je poveo u 27. minutu nakon što se lopta praktično odbila do Džared Brantvjeta koji je uz dosta sreće postigao gol nakon katastrofalne reakcije Ibrahima Konatea.

Uraganski je napadao Liverpul – promašivali su Mohamed Salah, Darvin Njunez, Luis Diaz, pa je sve promašaje Redsa domaćin surovo kazni u 58. minutu. Visoki napadač Evertona Dominik Kalvert–Luin fantastično je, neometan, skočio i sa “druge stative” pospremio loptu u mrežu.

Mnogo je šansi propustio Liverpul, blizu pogotka bio je Luis Diaz, još se trese okvirg gola nakon što je agilni Kolumbijac snažnim udarcem pogodio stativu.

Fenomenalan je na golu domaćina bio i kapiten Evertona Džordan Pikford.

Dva puta je Mančester junajted na svom Old Trafordu gubio od “fenjeraša” Šefild junajteda, ali Crveni đavoli su na kraju pronašli način za preokret i važne bodove nakon plasmana u finale FA Kupa.

Arsenal je prespavao kao lider, a sjutra je na potezu aktuelni šampion Premijer lige – Mančester siti na jugu Engleske gostuje Brajtonu.