Odbojkaši Budve šestu godinu zaredom prvaci Crne Gore

0

Odbojkaši Budve šampioni su Crne Gore šestu sezonu zaredom. Kao i prošle godine, Budvani su brejkom u drugom meču u Podgorici u finalnoj seriji sa ekipom Budućnost Volley-a zaključili sezonu i trijumfom sa 3:1 (25:13, 28:26, 23:25) došli do nove duple krune.

Nakon izuzetno dobrog prvog seta Budve, koja je dosta poena osvojila zahvaljujući greškama domaćina, viđena su tri zanimljiva seta. Uvodnih 13:25 nisu poremetili domaćina, koji je u nastavku zaigrao mnogo bolje i parirao iskusnoj ekipi Miljana Boškovića.

Drugi set sjajno je otvorila Budućnost, igrala značajno sigurnije, a nakon fantastičnog “upijača” 15-ogodišnjeg Vuka Stanojevića i smeča Stefana Radevića “plavo-bijeli” su imali i +5 – 18:13. Tada je Miljan Bošković zatražio tajm-aut i probudio svoj tim. Smanjili su gosti zaostatak, poravnali na 23:23, u narednom poenu došli i do set lopte za koju su morali ozbiljno da se pomuče. Sjajni dueli na mreži donijeli su spektakularnu završnicu seta, u kojoj je Budva pokazala da je iskusniji tim i sa 28:26 povela 2:0.

I treći set donio je uzbudljivu igru i novo dobro otvaranje Budućnosti, koja je uspjela da izađe na kraj sa rivalom koji je jurio set za titulu. Rano je domaćin stekao tri poena prednosti, koliko je bilo i nakon 29. poena, jednog od naljepših i najdužih na meču, koji je smečom završio Radević na dizanje Jelića, za 16:13. Uprkos zaostatku Budva je uspijevala da se izvuče i da uvede set u egal završnicu, ali su momci Dejana Radića odigrali smireno i sa 25:23 smanjili na 2:1.

Ispostavilo se da je to bio posljednji set Budućnosti u sezoni, pošto je Budva ponovila igru iz uvodnog dijela meča, rano stekla prednost od pet poena, koju je uvećala i držala na +7, sa koliko je zaključila utakmicu, 25:18.

Iskusni igrači Budvana bili su prevaga i u četvrtom meču finala plej-ofa. Minić je osvojio 22 poena, Radunović 19, Hadžisalihović 13 poena, a dvocifren je bio i Ječmenica sa 10. Kod Budućnosti u posljednjem meču sezone 16 poena imao je Jovan Delić, po 11 osvojili su kapiten Nikola Radović i Stefan Radević.

Sa 3:1 u seriji, kao u prošloj, ali i u sezoni 2020-21, Budvani su slavili u finalu plej-ofa EPCG Superlige, šesti put u nizu osvojili šampionski pehar, dok je Budućnost izgubila četvrto vezano finale.

BUDUĆNOST – BUDVA 1:3 (13:25, 26:28, 25:23, 18:25)

Podgorica – SC “Morača”. Gledalaca: 250. Sudije: Slobodan Kovačević i Sonja Simonovska.

Budućnost: Dubak 2, Stanojević (libero), Mašković, Silajdžić 5, Radović 11, Radević 11, A. Radić (libero), Božović, Petričević, Delić 16, Jelić 6, Lojić 2, F. Radić, Milošević. Trener: Dejan Radić.

Budva: Močić (libero), Miljanić, Lečić, R. Milenković, Rađenović, Radunović 19, Radonić 1, Hadžisalihović 13, Krivokapić, (libero) V. Milenković, Ćinćur 6, Milosavljević, Minić 22, Ječmenica 10. Trener: Miljan Bošković.