Ministarka zdravlja Jelena Borovinić Bojović kazala je da za sada nema dovoljno razloga za smjenu direktora risanske bolnice Vlada Popovića.

”Najvažnije je da shvatimo da kontrole moraju, da postoje i da se one odvijau na kontinuiran način. Bilo je nekih nepravilnosti u radu, ali za sada nedovoljno za smjenu Popovića”, rekla je ona.

Kazala je da niko nije rođen sa foteljom, i da svi moraju da znaju da će kontrole biti kontinuirani proces.

”Nema nikakave potrebe da bilo ko kontrolu razumije na drugačiji način. Kao ministarka zdravlja potrudiću se da svi zdravstveni radnici imaju standard kakavi zaslužuju ali nema pitrebe da se prave pozorišne predstave na račun onoga što nije do kraja provjereno”, rekla je ona nakon otvaranja renoviranog Centra za kliničko-laboratorijsku dijagnostiku.

Tagovi