Mladen Mikijelj

Agoniji se ne nazire kraj: Partizan na Nađovom novom debiju zasluženo izgubio od Vojvodine

0

Veoma zanimljivo je večeras bilo u Humskoj, na zvaničnom debiju Alberta Nađa u ulozi novog šefa struke Partizana.

Crno-bijeli su u derbiju 33. kola Superlige Srbije dočekali Vojvodinu, ali boljitka nije bilo za tim iz Humske, koji je večeras nastavio sve dužu seriju poraza. Ovoga puta 3:2 za Vojvodinu, a po prikazanom je Partizan mogao da doživi i teži poraz.

Vojvodina je od samog starta meča pokazala da je u odličlnoj formi, imala je više od igre i već u prvih petnaestak minuta je četiri puta priprijetila golu Partizana.

Crno-bijeli su do tada bili bezopasni, ali su u 18. minutu poveli autogolom Crnomarkovića koga je lopta pogodila posle centaršuta Kalulua sa lijeve strane – 1:0

Nije to vođstvo Partizana bitnije promijenilo odnos snaga na terenu, Vojvodina je i dalje bila konkretnija, mada je domaćin mogao da duplira vođstvo preko Saldanje, posle još jednog centaršuta Kalulua u 37. minutu.

Ali, samo minut kasnije Vojvodina je stigla do izjednačenja. Zukić je probio po lijevoj strani, ubacio je loptu u peterac gdje ju je sačekao odlični Seri i poslao u mrežu golmana Partizana Aleksandra Jovanovoća koji je mogao i bolje da reaguje – 1:1

Samo pet minuta kasnije, potpuni preokret! Ovoga puta Seri je bio u ulozi asistenta, a efektan gol je postigao Zukić, preciznim udarcem iskosa sa lijeve strane – 1:2

Očekivala se reakcija trenera Partizana Alberta Nađa u poluvremenu, ali on nije odmah posegao za izmjenama. Međutim, Saldanja je početkom drugog dijela igre pokazao nervozu i dekoncentraciju, dobio je i žuti karton, pa je Nađ odlučio da njega i Jankovića posle samo osam minuta igre u nastvaku izvede iz igre, a na teren pošalje Nikolića i Goha.

Mogao je Partizan do izjednačenja u 57. minutu kada je agilni Kalulu odlično centrirao, Zahid je zahvatio loptu glavom, ali njegov udarac nije bio precizan.

To je bio uvod u ono što je uslijedilo na isteku 57. minuta, kada je Stojković pogodio za 2:2! Bivši fudbaleri Vojvodine Nikolić i Stojković su realizovali odličnu akciju koju je započeo Natho, na kraju Nikolić lijepo asistira Stojkoviću, a desni bek Partizana iskosa sa desne strane šalje loptu u mrežu golmana Carevića – 2:2.

Samo minut kasnije, zatresla se i mreža Partizana posle kornera za goste sa lijeve strane. Mateus Indio je ugurao loptu u mrežu pored Antića, ali sudija Srđan Jovanović nije priznao taj pogodak, jer je fudbaler Vojvodine visoko podigao nogu i tom prilikom faulirao beka Partizana.

Ponovo se rasplamsala borba na terenu, a Vojvodina je mogla do novog vođstva kada je Vukanovićev šut zaustavila prečka. Golman Jovanović je praktično bio savladan, samo je poglednom ispratio let te lopte koja se od prečke odbila na gol-liniju. Mnogo sreće imao je Partizan u toj situaciji!

A onda, 77. minut, još jedna sporna situacija i još jedan poništen gol Vojvodine! Ovoga puta posle kornera sa desne strane, Ivanović je poslao loptu u desnu stranu gola crno-bijelih, ali je prethodno u gužvi pred golom crno-bijelih jedan igrač Partizana fauliran po procjeni sudije Jovanovića. Glavni arbitar je otišao da pogledan snimak te situacije i potom donio odluku da poništi gol Novosađana!

U finišu meča Baždar je imao dobar pokušaj da crno-bijelima donese i cio plijen, ali nije u tome uspio, pa je izgledalo da će ostati neriješeno, ali tako nije mislio Njegoš Petrović koji je svojim projektilom sa dvadesetak metara savladao nemoćnog Jovanovića – 2:3 u poslednjim sekundama meča!