Kosovska policija je na Gazimestanu privela više desetina osoba nakon parastosa koji je služen povodom Vidovdana.
Po izlasku iz kompleksa, pripadnici prištinske policije izdvajaju pojedine osobe i zatvaraju ih u manji montažni objekat, javlja reporter Kosovo onlajna.
Iz mase je izdvojen i otac sa djetetom, a među privedenima je i nekoliko djevojaka.
Specijalne snage su jednu osobu uhapsile, nakon što su ga policajci propustili da prođe.
Privedene su zatim prebacili u marice i policijske automobile i odveli ih u policijsku stanicu.
Policajci su na albanskom jeziku ostalim okupljenima govorili da požure sa napuštanjem kompleksa.
Inače, jake snage specijalnih jedinica prištinske policije nalaze se na ulazu u kompleks.
Tokom obilježavanja Vidovdana na Gazimestanu nije bilo srpskih zastava ni simbola, a pjevane su pjesme „Oj, Kosovo, Kosovo“, „Crven cvete“, „Vidovdan“…
Policija je, inače, na ulazu u kompleks prije parastora pretresala vjernike i dijelila im dokument sa obavještenjem da neće tolerisati isticanje simbola koji podstiču etničku i vjersku mržnju.

To se i očekivalo.Pitajte njemacku govnad prije svega to je njihova beba,počnite od Satlera ovi velja Srbi sto su htjeli da idu na Kosovo iz NSD😂😂😂😂😂
Ne moze niko poništiti Mandić ljubav sa njima NIKO😉🥰🥰🥰
Eva ne mlati… Dolazi vrijeme kad će ovi glibavi Šiptari platiti sve najedno. Ovi isti ti se kreću ispred nosa,pa makar ih pljuni. Eto ti ih svaki dan po CG.
Represija je cin nemoci
Samo je pitanje dana mirne reintegracije Kosova i Metohije
Ne moze se otimati tudja teritorija
To je bar univerzalni princip
Samo medjunarodna zajednica mora da se aktivnije ukljuci u proces mirne reintegracije Kosova i Metohije i da snaznije podrzi Srbiju, kao Ukrajinu u sukobu sa Rusijom
Istina ovdje odnos snaga nije kao u Ukrajini i Srbiji se mora odati priznanje na stalozenosti i strpljenju da ne angazuje svoju moc
Strpljivo Srbija ceka mirni rasplet situacije
Strpljivo ceka? Hahahhah Jos je ostala samo saka jada Srba na Kosovu,dogodine ni jedan.
Sta je tu hahahhahaah???
To da Vojska Srbije nikad nece prici 5 km kopnenom i 15 km vazdušnom linijom granici sa Kosovom,kako pise u Kumanovskom sporazumu tj kapitulaciji,a veli brav stpljivo ceka.Kao kad zrtvu davi piton i neko kaze zrtva strpljivo ceka.Hahahaha
Budalo, na osnovu cega ti to tvrdis?
Ja ne mlati nego je on rekao da ljubav sa njima u CG cveta,kao da nijesu to isti!I ovi ovdje i ti tamo.To je on rekao Mandić!
A sto bi Siptari platili,zar nisu plstili 1999 god.
Za 5 dana Milosevic je proterao milion
tih Siptara a mnoge i pobio.
Zar ti Siptari nisu ubijani i u hladnjacama prenacivani u Beogtad,Rasku itd.
I sta hocete vise od Siptara koste vi da nekome odredjujete zivot i smrt.
Imate Srbiju i odgulite od Kosova,Bosne
CG
Dje nadjoste da slavite Vidodan na Gazimestanu na Kosovu.
To ste mogli i u Cacak,Kraljevi,Beograd.
👍👍👍👍😅
Bravo Kosovari, samo tako prema njima, slave poraze i kradu tudju istoriju!