PREDSJEDNIK Srbije Aleksandar Vučić govorio je na velikom skupu u Beogradu „Srbija naša porodica“.
Vučićev moto: Ujedinjena Srbija
Najavio je svoju ostavku.
- Za nekoliko nedjelja podnijeću ostavku. Rekao sam predsjedniku i rukovodstvu SNS da ću još na sljedećim izborima pomoći da dobijemo narodno povjerenje i da sve o čemu sam govorio možemo da ostvarimo u naredne četiri godine. Moj prijedlog je bio, a oni su prihvatili, da se naša lista, pobjednička lista na predstojećim izborima, zove „Ujedinjena Srbija“. To je najljepši moto koji možemo da imamo. Ništa ljepše ne postoji – naveo je on.
Najavio je brojna pomilovanja.
- I naši i njihovi su naši, mi smo jedna porodica. Neću moći sve koji su činili najteža djela, ali onima koji su to uradili iz nehata progledaću kroz prste – kazao je Vučić.
Najavio je pobjedu.
- Za pobjedu i to uskoro! Za naš narod na Kosovu i Metohiji i u Republici Srpskoj, CG, Sjevernoj Makedoniji… Svuda! Za našu Srbiju! Za sve one ljude koji su trpjeli teror godinu i po dana i za one koji su sprovodili teror, jer će oni biti zajedno sa nama – kaže on.
Zahvalio se za podršku i ljubav.
- Da ste živi i zdravi! Živjela Srbija! Do konačne pobjede! – zaključio je on.
Vučić: Moramo da gledamo u budućnost
Vučić se zahvalio Milanu Kneževiću i Miloradu Dodiku što su došli, naglasivši da moramo da budemo uz svoj narod u regionu i da moramo da gledamo u budućnost.
- U budućnost moramo da žurimo, ne možemo da čekamo. Vidite ove robote ovdje. Od avgusta mjeseca biće ljepša i bolja fabrika od one u Kini i ovakvi roboti će da se proizvode u Srbiji i mnogi drugi. Moramo da odgovaramo data centre, da obezbijedimo naš energetski sistem jer će struja da bude najvažnije dobro. Moram o tome da razgovaram sa vama. Moramo da sebe mijenjamo i da žurimo naprijed, da po svaku cijenu štitimo svoju neutralnost, da sami štitimo svoje nebo – kazao je on.
Istakao je važnost vojske, policije, aviona, PVO sistema…
- Sutra je Vidovdan, vidjećete snagu svoje vojske i šta Srbija sve danas ima i zašto niko neće moći da napadne Srbiju – rekao je Vučić.
Kaže da Srbija samostalno donosi svoje odluke.
- Da mi kvarimo svoja tradicionalna prijateljstva poput NR Kine i Ruske Federacije? Nećemo to da radimo! Ne odričemo se naših prijatelja kad je teško! Prijateljstvo nije samo kad je lijepo i lako, a uradićemo ono što su naše obaveze na „evropskom putu“ – kazao je on.
Ističe da su neki pokušali da nam podijele društvo, roditelje od djece…
- Da se svi posvađaju, niko ni sa kim da ne razgovara. Ništa ljepše ne postoji od razgovora – kaže on.
Dodaje da moramo mnogo toga da mijenjamo u zdravstvu, da mijenjamo cijene ljekova.
- Kad dođe pacijent, on je Bog za svakog ljekara i svaku medicinsku sestru. Kupićemo još opreme i izgraditi još bolnica, ali to je ono što moramo da promijenimo – naveo je on.
Govori protiv političkih parazita na fakultetima i ističe da mora postojati konkurencija.
- Mi vas plaćamo i hoćemo da nam djeca imaju više znanja – kaže on.
Najavio je mjere za one koji najteže žive.
- Nismo bili fer, ima mnogih koji žive bogato, ali sad ćemo siromašnijima mnogo više da pomažemo – kaže on.
Pozvao je funkcionere da na svakom mjestu pokažu poštovanje prema ljudima, da izlaze iz službenog automobila…
- Ti si niko i ništa, a narod je sve! Kad to budete razumjeli, uspjećemo u svim svojim namjerama – kaže on.
Ističe da se mora mijenjati odnos prema političkim protivnicima.
- Ne moram da vam govorim šta mislim o Dinku Gruhonjiću, ali ne može da se desi da ne budemo prvi u osudi paljenja automobila njegovog sina. Ovdje su našim domaćinima uništavali traktore, spaljivali prostorije, tukli ljude, lagali sve vrijeme o zvučnom topu… Kažu da ih je boljelo srce ili noga! Niti bole srce niti noga od zvučnog topa, lažovi pokvareni! Ne smije da bude osvete i revanšizma, hoću slobodnu i ujedinjenu Srbiju, da svi budemo pod istim krovom – kaže Vučić.
Vučić: Sačuvali smo mir, slobodu, nezavisnost naše zemlje
Kaže da smo daleke 2012. godine živjeli u beznađu.
- Nezaposlenost je bila na rekordnom nivou, fabrike su se zatvarale svakog dana, penzioni fond nije postojao, dinar je slabio na dnevnom nivou, ponižavali smo se u regionu, Evropi i svijetu, od nacionalnih interesa sačuvali nismo ništa. Ćutali smo kada su se odvajali CG, Kosovo i Metohija… Pravili su se da ne vide, tražili krivca u svima, samo ne u sebi. Zatekli smo praznu kasu, u kojoj nije bilo ni za prvu isplatu penzija. Za 14 godina uradili smo mnogo toga, napravili velike stvari za našu zemlju. Ne ja, nego vi. Ja nikada ne bih mogao to da uradim da nije bilo vas koji ste vjerovali da možemo bolje i sigurnije da vodimo Srbiju. Sačuvali smo mir, slobodu, nezavisnost naše zemlje – kaže on.
Podsjeća na rezultate vlasti od 2012. godine do danas.
- Zaposlili smo više od 550.000 ljudi u odnosu na tada, doveli desetine milijardi investicija u našu zemlju. Nikada nisam bio sasvim zadovoljan. Istovremeno smo gradili zemlju. I to vi gradite, građani Srbije. Kada smo zajedno, možemo sve. Nemojte da zaboravite samo jednu stvar – neki su mislili 2000. da ne može gore, a onda su došli oni koji su opljačkali i razorili sve, koji su nam uzeli budućnost. Zato je bilo važno da se izborimo za te promjene. Da li smo uradili sve što smo obećali? Dosta toga jesmo, ali nismo sve. Danas penzioneri žive bolje, ali moraju da žive još mnogo bolje, kao i naši radnici, i da imaju veće plate i primanja. Uvijek možemo više i nisam došao da kažem da smo bezgrešni – kaže on.
Kaže da su uvijek htjeli da razgovaraju, ali da nema priče o tome kome pripadaju Kosovo i Metohija.
- Znate šta piše u Ustavu Srbije i to je za nas Sveto pismo – rekao je on.
Podsjetio je na izazove, ratove, poplave, koronu…
- Kao da su nas sve nedaće ovog svijeta zadesile, ali smo uvijek bili zajedno i danas je Srbija među najbrže rastućim zemljama u Evropi – najbrža u regionu, a među najbržima u Evropi. Do kraja godine bićemo treći, sljedeće godine prvi po stopi rasta. Tako kaže MMF – napomenuo je on.
Obećao je penzionerima novi plan u ponedjeljak, zahvalivši im što su vjerovali državi.
- Bićete veoma zadovoljni novim mjerama i kreće novo povećanje penzija – naveo je on.
Kaže da 14 godina vjerno služi zemlji.
- Volio sam i volim Srbiju više nego bilo šta na kugli zemaljskoj, u svakom trenutku samo mi je Srbija bila u mislima i samo sam se za Srbiju borio. Nikom drugom nisam htio da služim sem vama, građanima Srbije, i svojoj jedinoj otadžbini Srbiji – rekao je on.
Podsjeća da su ovo njegove posljednje nedjelje kao predsjednika Republike.
- Bez vas ništa nisam mogao da uradim. Hvala što ste razumjeli teške poteze i što ste vjerovali. Nisam htio da se savijem jer sam znao da je iza mene Srbija – naveo je on.
Prije godinu i po dana pokušali su da nam sruše zemlju, da nam spolja unište Srbiju, tvrdi Vučić.
- Htjeli su Srbiju na koljenima, uništili nam fakultete i škole, pretvorili ih u sjedišta političkih stranaka. Htjeli su da nam ukinu demokratiju, da svako ko drugačije misli ne smije da prođe ulicom. Nijesu naša djeca i studenti krivi zbog toga. Samo su naivno povjerovali da oni odlučuju. Prvo su bili igračka naših političara, a onda nekih drugih – naveo je on.
Ističe da su sa svima htjeli da pričaju, ali ne sa predsjednikom svoje zemlje.
- Nema stranca sa kojim nijesu razgovarali, a mi i danas pružamo ruku i kažemo: I hiljadu puta da odbijete da razgovarate, hiljadu prvi put ćemo da vam pružimo ruku. Vi ste naša braća i sestre. Praštamo sve što ste uradili, ali nijesmo naivni i nećemo da zaboravimo šta su činili našoj zemlji – rekao je Vučić.
Ovacije za Vučića
Vučić je na binu izašao uz ovacije prisutnih i skandiranje „Aco, Srbine“, a MUP navodi da je tu oko 207.000 građana.
- Spustite transparente sve, hoću da vidim ljude! Ljudi su nam najvažniji, vidio sam da ste iz svih krajeva stigli i iz Republike Srpske, Sjeverne Makedonije, Crne Gore… Hvala vam zbog toga! – rekao je on.
Predsjednik se zahvalio građanima što su došli po vrućini.
Vučić stigao na skup
Predsjednik Srbije stigao je na skup, pored njega je lider SNSD Milorad Dodik.
Intonirana je himna „Bože pravde“.
Prije govora roboti su igrali kolo.
(NOVOSTI)

Ujedinjena Srbija je slogan koji sam sve govori šta Vučić želi.
BRAVOOO!!!
Pobedicemo nasilje i mrznju, teror i licemerstvo, do pobede, Ujedinjena Srbija !
Pobedice odgovorna Srbija
Važno je da postoji jedinstvo i zajednički cilj za budućnost zemlje
Poruke sa skupa pokazuju snagu i odlučnost
Dobro je videti poziv na jedinstvo naroda
Stabilnost je ključ za dalji razvoj Srbije
Ovakvi skupovi šalju poruku zajedništva i kontinuiteta
Bitno je da se radi na jačanju države i ekonomije
Narod treba da bude ujedinjen oko važnih ciljeva
Podrška ideji da se nastavi sa razvojem i reformama
Svaka poruka koja poziva na jedinstvo je značajn
Jedinstvo je ključno ako želimo napredak i stabilnost
Dobro je što se šalje poruka zajedništva u ovim vremenima
Srbija mora da ostane složna da bi napredovala
Ovakve poruke mogu da smire tenzije i ojačaju društvo
Važno je da se narod fokusira na zajedničke ciljeve
Podrška ideji da svi rade u interesu države
Stabilnost i jedinstvo su osnova svakog razvoja
Dobro je videti naglasak na zajedničkoj budućnost
Ako postoji složnost, lakše se rešavaju problemi
Vučić je sjajan lider. Takvog nikada nismo imali.
Samo jedinstvo moze Srbiju dovesti do velikog napredka