Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić obraća se narodu na skupu „Srbija jedna porodica“ na platou ispred Narodne skupštine.
On je tokom svog govora kazao da će svega još par nedjelja biti predsjednik Srbije te da će podnijeti ostavku na tu poziciju.

„Ništa nije doživotno i hvala Bogu da nije. Hvala na svim lijepim željama i riječima. Za nekoliko nedjelja podnijeću ostavku. Rekao sam predsjedniku SNS-a i rukovodstvu da ću na predstojećim izborima, ukoliko to budu tražili i željeli zajedno sa vama pomoći da dobijemo narodno povjerenje i da sve o čemu sam govorio ostvarimo u naredne četiri godine. Moj predlog je da se naša lista, pobjednička lista na predstojećim izborima zove – Ujedinjena Srbija. To je najeljepši moto koji možemo da imamo. Ništa ljepše ne postoji. Da cijelu Srbiju stavimo pod ime jedne liste“, naveo je Vučić.

Dodao je da ako budu radili kako treba, onda vjeruje da će da pobijede ubjedljivije nego ikada ranije.
„Izaći ćemo sa svim rezultatima, planovima i programima, da pomažemo našem narodu gdje god da živi. Ja ću u narednom periodu da pomilujem mnoge ljude, i naše, što bi neko pogrešno rekao i njihove. A svi smo naši. Mi smo jedna porodica, jedna Srbija. Neću moći one koji su činili najteža djela. Ali sve one koji su iz neznanja i nehata činili neka djela – progledaću kroz prste jer moramo biti jedna i ujedinjena Srbija“, naveo je on.
Pozdravio je srpski narod širom regiona i u Crnoj Gori.
„Neće danas biti prevrnutih kontejnera, polomljenih glava. Mirno se vratite kućama. A mi da se postaramo da za budućnost Srbije i da ih pobijedimo jače i ubjedljivije nego ikada“, jasan je bio Vučić.
Početak obraćanja možete pročitati u nastavku.
Vučić se zahvalio svima na veličanstvenom dočeku.
– Video sam da ste iz svih krajeva došli i hvala vam iz toga. I Crne Gore, Makedonije, Bosne… Da pošaljemo poruke od najvećeg značaja za budućnost naše zemlje. Daleke 2012. godine živjeli smo u beznađu. Nije potrebna dubinska analiza, nezaposlenost je bila na rekordnom nivou od 25,9 posto, fabrike su se zatvarale svakoga dana, penzioni fond nije postojao. Dinar je slabio na dnevnom nivou. Ponižavali smo se svuda u svijetu. Ni sačuvali ni čuvali ništa. Ćutali smo kada se odvajalo KiM, kada se odvajala Crna Gora. Tražili krivca u svakome samo ne u sebi. I te 2012. kada su ljudi odlučili da mijenjaju te stvari, zatekli smo praznu kasu u kojoj nije bilo ni za isplatu penzija. Za ovih 14 godina smo promijenili mnogo toga. Ne ja, već vi – naveo je Vučić.
Dodaje da su sačuvali mir i slobodu, nezavisnost te zemlje, zaposlili više od 550.000 ljudi u odnosu na tad.
„Donijeli u desetinama milijardi investicija u našu zemlju. Nikada nisam bio sasvim zadovoljan. Istovremeno smo gradili zemlju. I to vi gradite građani Srbije. Kada smo ujedinjeni možemo sve. Vi ste ti koji ste znali kako da sačuvate Srbiju i nemojte da zaboravite jednu stvar. Ne podrazumijevaju se stvari. Danas penzioneri žive bolje, ali moraju da žive još bolje. I naši radnici i moraće da imaju veće plate. Nikada nisam zadovoljan i uvijek možemo više. Mnogo smo grešaka napravili. Ljudi koje smo postavili a nisu zasluživali vaše povjerenje. Ljudi koji su brinuli o sebi. A ne o vama. U najtežim trenucima smo bili uz zemlju. I u UN smo znali da idemo protiv najmoćnijih sila svijeta i uspjeli smo da pokažemo da slobodarski narod i najmoćnijima može da nanese poraz“, naveo je on.
Ostatak obraćanja prenosimo integralno.
U prethodnom periodu suočavali smo se sa velikim izazovima, poplavama, migracijama, koronom, ratovima na Bliskom istoku. Ali uvijek smo bili zajedno i ujedinjeni. Danas je Srbija među najbrže rastućim zemljama u Evropi. Do kraja godine bićemo treći, sledeće godine prvi po stopi rasta. Tako kaže MMF.
– Danas smo ispred Crne Gore, zahvaljujući teškim reformama kroz koje smo prošli. Ovo je poslednji da se pred ovolikim brojem obraćam kao predsednik. 14 godina verno služim svojoj zemlji na svakom mestu i u svakom trenutku. Volim Srbiju više nego bilo šta. U svakom trenutku mi je samo Srbija bila u mislima i samo sam se za Srbiju borio. Nikada nikome drugome nisam hteo da služim već samo vama građanima Srbije i svojoj jedinoj otadžbini.
U prethodnom periodu suočavali smo se sa velikim izazovima, poplavama, migracijama, koronom, ratovima na Bliskom istoku. Ali uvek smo bili zajedno i ujedinjeni. Danas je Srbija među najbrže rastućim zemljama u Evropi. Do kraja godine bićemo treći, sledeće godine prvi po stopi rasta. Tako kaže MMF.
– Danas smo ispred Crne Gore, zahvaljujući teškim reformama kroz koje smo prošli. Ovo je poslednji da se pred ovolikim brojem obraćam kao predsednik. 14 godina verno služim svojoj zemlji na svakom mestu i u svakom trenutku. Volim Srbiju više nego bilo šta. U svakom trenutku mi je samo Srbija bila u mislima i samo sam se za Srbiju borio. Nikada nikome drugome nisam hteo da služim već samo vama građanima Srbije i svojoj jedinoj otadžbini.
Prije godinu i po dana pokušali su da nam sruše zemlju, pokušali su spolja da nam unište Srbiju, zašto bi im odgovaralo da Srbija napreduje brže od drugih? Snažnije, jače. Nikada nisu htjeli. Htjeli su Srbiju na koljenima. Fakultete i škole su pretvorile u odbore političkih stranaka. Htjeli su da kažu da nemate pravo da mislite drugačije. Pokušali su da ukinu demokratiju. I nisu za to kriva ta naša djeca. Nisu krivi studenti. Oni su samo naivno povjerovali da oni odlučuju o tome. Bili su igračka u tuđim rukama. Za sve su imali vremena, samo sa ljudima iz svoje zemlje nikada nisu htjeli da razgovaraju. Nema stranca sa kojim nisu razgovarali, samo sa nama nisu htjeli, a mi i danas pružamo ruku i kažemo „1001 put ćemo da vam pružimo ruku, izmanipulisani ste, praštamo vam, ali nismo naivni i nećemo vam zaboraviti jer bi nam se to ponovilo“. Razorili bi nam zemlju, a to više ne smijemo nikome da dopustimo.
Promjene pravilo sa ljudima koji mogu da donesu promjene na bolje, a ne povratak u prošlost.
Najvažnije je šta je to što imamo da ponudimo našim građanima. I zato sam zahvalan i večeras predsjedniku Dodiku što je ovdje i Milanu Kneževiću i ljudima iz regiona. Naša obaveza je da uvijek budemo uz sve građane Srbije i hoću da se zahvalim Mađarima, Bošnjacima i da ih zamolim da razmisle i kažu sebi ko im je izgradio više puteva, bolnica… Za mene je važno da izađem pred vas sa nekoliko stvari.
U budućnost moramo da žurimo. Ne možemo da dočekamo. Od avgusta mjeseca će nam biti ljepša i bolja fabrika u Kini, ovakvi roboti proizvodiće se ovdje. Da otvaramo data centre, da obezbijedimo energetski sistem i otvaramo nove gasne elektrane, male nuklearke jer će struja biti najvažnije dobro u našoj zemlji. Da po svaku cijenu čuvamo vojnu neutralnost. Da se ponosimo snagom svojih aviona. Svojom vojskom, policijom. Tada ste slobodni. Tada znate da ste uvijek sposobni. Vidjećete sutra snagu svoje vojske.

Što nas brigo ko drži mitinge po Srbiji, Makedoniji, Rumuniji… Kakve to veze ima sa Crnom Gorom?
Slazem se. Mogao je s milom organizovati nesto i u cg. Ionako su braca. Da ne zaboravimo i kurtija, kao dio tima.
Kod njih minimalna penzija 650 evra kod nas 450.Kako izlaze na binu metalni objekti,preslatki su.Ima 2 Milutina i 2 Dragutina i fabriku robota u avgustu.O putevima i platama bolje da ne pričam.Djeca idu za Kinu i uce robotiku ima ih puno sto su otišli….STA RADI OVO GOVNO OVDJE MI NENAMO NI JEDNOG MILUTINA NITI DJECA ZNAJU STA JE ROBOT.STA RADI OVO GOVNO OVDJE😪😪😪😪
Nakon izbora bice lista duga “ ujedinjena robija“.
Prevarant! AI snimke pravi, 14000 stvarnog naroda, ćacijaplaćenih doduše..kakve gluposti 20 nikada nije skupio..
Jel bio Ćaci Pipunče , Vučićevo majmunče?
Cim podnosi ostavku Vucic.
Pripremio je neki beljaj da napravi u Bosni
sa Miloradom Dodikom.
Bosna i njen narod koji je voli mora biti spreman posle Vuciceve ostavke.
Dodik zeli potuhlo sa izvede ocepljenje
Vojska BiH i narod ga moraju sprijecit.
STA RADE OVA GOVNA OVDJE DJECA NE UCE ROBOTIKU NITI ZNAJU STA JE AL,ON CE I KETECI TAXI,STA MI DRZIMO OVA GOVNA OVDJE,zire popove i hodze govna🥲🥲🥲
Kako je onaj put novi onako širok,sta je ono?STA SE DRZE OVA GOVNA OVDJE🥲🥲🥲
Sad ce I LETECI TAXI,PA STA MI OVA GOVNA ZAOSTALA DRZIMO OVDJE🥲🥲🥲
Само да зараза не избије после ових глобална.
Aleksandar Vučić obraća se narodu na skupu „Srbija jedna porodica“ na platou ispred Narodne skupštine.
Ovo nas duboko pogađa, ali Srbija mora da nastavi dalje sa svojim napretkom!
Najava političkih promena i izbora uvek otvara prostor za novo političko nadmetanje i odlučivanje građana, uz fokus na budući pravac razvoja zemlje i stabilnost institucija.
Narod Srbije je uz predsednika .
Srbija je na ovom velicanstvenom skupu jos jednom pokazala da je odlucna u nameri da sacuva svoje jedinstvo i suverenitet.
Debakl. 4 puta manje nego kod studenata na Slaviji.
Tesko ce Zvala veleizdajnicka moci da opet pokrade izbore, osim da mu glasaju Milutin i Dragutin uz onih 200.00p azilanata.