„Stigla sam ispred Narodne skupštine. Naš narod je najbolji narod na svijetu. Srbija jedna porodica“, napisala je Brnabić na Instagramu.

Brnabić se fotografisala sa okupljenim građanima koji su u ogromnom broju došli da podrže predsjednika Srbije Aleksandra Vučića.

Brnabić je uoči početka velikog skupa ispred Doma Narodne skupštine izjavila da je atmosfera među okupljenim građanima prelijepa i da je i prije početka programa poslata ključna poruka da je „Srbija jedna porodica“.

​Brnabić je istakla da su se građani okupili u velikom broju znatno prije zvaničnog početka skupa i istakla da je bila na mnogo okupljanja, ali da ni na jednom atmosfera nije bila pozitivna kao na današnjem.

„Stigli smo sat i po vremena prije početka, atmosfera je prelijepa, ljudi su srećni, zadovoljni. Srbija jeste jedna porodica, to je ono što smo htjeli da pošaljemo kao poruku i mislim da smo u tome uspjeli već sada“, poručila je Brnabić.

​Ona je dodala da sa nestrpljenjem očekuje obraćanje predsjednika Srbije Aleksandra Vučića i naglasila da se on dugo pripremao za ovaj dan.

Dodala je da je listić koji građani popunjavaju sa svojim prioritetima predsjednik lično pisao predsjednik Vučić, jer, kako je navela, „iskreno želi da čuje svoj narod i da zajedno odlučimo o tome kuda će zemlja ići u budućnosti“.

​Predsjednica parlamenta je naglasila da je na skup došla i kako bi pružila ličnu podršku predsjedniku i njegovoj porodici.

„Ovdje sam lično ponajviše da bih mu pružila podršku, da mu zaželim dodatnu snagu, i njemu i njegovoj porodici koji su stravično propatili svih ovih proteklih mjeseci, skoro pa dvije godine. Želimo da im zahvalimo na svemu što su izdržali i da im poželimo da izdrže još mnogo, pošto nam predstoji dalja borba za Srbiju“, rekla je Brnabić.

​Ona je izrazila veliku zahvalnost narodu koji je došao iz svih krajeva zemlje, sa Kosova i Metohije, kao i velikom broju građana iz Republike Srpske i dijaspore.

„Mnogo ljudi je željelo da dođe danas, a neke od njih i lično poznajem. Hvala svima, ovo pokazuje koliko nam je svima ovo bilo bilo potrebno“, zaključila je Brnabić.

Glavni program skupa počinje u 18 časova i tada će se obratiti predsjednik Srbije Aleksandar Vučić, koji će, kako je najavljeno, predstaviti planove i program za budućnost.

Do tada će na skupu biti razvijena najveća srpska zastava duga 500 metara, a najavljen je i nastup humanoidnih robota koji će odigrati „moravac“.

(B92)

Tagovi