„Fajzerova“ vakcina se može koristiti kod djece od 12 do 15 godina, zaključila je Agencija za ljekove i medicinska sredstva Srbije.

Kako navode iz Agencije za ljekove i medicinska sredstva Srbije (ALIMS), potvrđeno je da su se stekli svi zakonski uslovi i stručni kriterijumi koji se odnose na bezbjednost i efikasnost vakcine.

Dodaje se da su eksperti Agencije od podnošenja zahtjeva sa kompletnom dokumentacijom rigorozno kontrolisali sve naučne podatke u ovom kontekstu iz kliničkih ispitivanja koja je proizvođač sproveo u drugim zemljama.

Navodi se da su članovi komisije za humane ljekove Agencije, eminentni stručnjaci iz oblasti farmacije i medicine, provjerili sve materijale pre današnjeg vanrednog sastanka.

-Nakon pozitivnog mišljenja od strane komisije za humane lekove, ALIMS je odobrio primenu vakcine Comimaty protiv kovida 19 proizvođača ‘Fajzer-Biontek’ za uzrast od 12 do 15 godina starosti- stoji u saopštenju.

Dodaje se da kompletiranjem svih postupaka mogu započeti aktivnosti drugih nadležnih institucija, stručnih komisija i tijela nadležnih za imunizaciju, ali i pedijatriju, kako bi se ispunili neophodni uslovi i definisali dodatni kriterijumi prije nego što zaista počne imunizacija dece protiv kovida 19.

(RTS)

Tagovi