Zvezda se provukla i produžila seriju bez poraza na Marakani

0

Crvena zvezda se zahvaljujući strijelcu i asistentu Brunu Duarteu spasila prvog poraza na domaćem terenu u prvenstvenim utakmicama od aprila 2017. godine. Lučanska Mladost je odnijela bod sa najvećeg srpskog stadiona (2:2) i dodatno ogolila probleme koji su evidentirani u igri šampiona i u pripremnom periodu.

Očajno je Zvezda igrala u prvom poluvremenu, a do golova za osvajanje boda došla je sa igračem više. Ljubomirac je isključen u 68. minutu zbog starta na Hvangu, ali i brojčano jači su se mučili crveno-bijeli.

Imaće mnogo muka Milojević da uigra tim Crvene zvezde, uz veliki upitnik kakvog su kvaliteta većina pojačanja ovog ljeta. Potrebno je mnogo promjena i sigurno će ih i biti.

Ranjivu odbranu Zvezde matirao je prvi Ibrahim Endiaj u 18. minutu. Ćirić je izbjegao ofsajd zamku pored Mimovića, a onda petom kreirao akciju koja je završena golom. Pomoćni sudija je podigao zastavicu, ali VAR provjerom utvrđeno je da nema ofsajda.

Nijedna linija Zvezdinog tima nije dobro funkcionisala, Šerif je bio potpuno neprimjetan, Puma iritantno slab, dok se mučio i Katai. Drugi mat došao je posle slabe odbrane prekida. Ne zna se ko je veći krivac, golman Ilić ili statični defanzivci.

Nevjerovatan broj pogrešnih pasova i dekoncentracija na svim nivoima pratili su Zvezdinu igru, a potpuno logično sa terena je povučen Puma. Zaigrao je Milojević sa dva špica, spojio Duartea i Endiaja, ali sve do finiša ni to mu nije donosilo mnogo koristi.

Brazilac je dao gol glavom, a asistirao Šerifu za izjednačenje u 91. minutu. U potpunoj stihiji, tražila je Zvezda gol za potpuni preokret. I nije ga postigla.

Koliko je slabosti iskazano u timu šampiona Srbije, mogu da budu zadovoljni što nisu izgubili.

1 klik – 100 freebet-ova! Registruj se na meridianbet.me i pokupi najbolji poklon dobrodošlice!