Zvezda poražena u finalu Magenta kupa

0

Crvena zvezda Meridianbet je izgubila od Bajerna u finalu turnira „Magenta kup”(82:84).

Zvezda je od početka pa do posljednjeg minuta imala vođstvo, čak i dvocifreno u zadnjih pet minuta, pa se očekivala rutinska pobjeda, ali je uslijedio pad, a Bajern je to iskoristio.

Do prvog vođstva na meču Bajern je stigao 50 sekundi prije kraja a zatim je meč odlučila trojka Karsena Edvardsa. Crvena zvezda Meridianbet je prokockala prednost koju je imala i ostala bez prvog trofeja u sezoni.

Kapiten Crvene zvezde Meridianbet, Branko Lazić nakon meča iznio je svoje utiske za Meridian sport:

Utakmicu smo otvorili onako kako smo htjeli, pritiskom na njihove bekove i ostvarili smo lagane poene. U drugom poluvremenu pojačali su odbranu, mi smo u nekim situacijama brzopleto reagovali, što nas je možda na kraju koštalo pobjede. Pripremni su turniri, utakmice, još uvijek se uigravamo, još uvijek nismo kompletni, tako da do početka sezone će sve doći na svoje dok prođe neko vrijeme.“, rekao je Lazić.