Zvezda održala živim snove za plej-of Evrolige

0

Crvena zvezda je odigrala možda i jednu od najboljih utakmica ove sezone i upisala je desetu pobjedu u elitnom takmičenju.

Valensija je parirala u prvoj četvrtini, a kada je na startu druge domaćin napravio seriju 12:0 i odlijepio se na 23:12, dilema oko pobjednika više nije bilo.

„Crveno-beli“ su bez problema iskontrolisali dešavanja do kraja meča, a Španci nisu uspjeli ni da zaprijete.

Nemanja Nedović je blistao sa 27 poena uz šest trojki iz sedam pokušaja.

Majk Tobi je dodao 11. Kod Valensije, Kris Džons je dao 11, a po 10 koševa Damijen Inliš i Nejtan Ruvers.

Olimpijakos se mučio protiv Albe u prvom poluvremenu, a onda je u trećoj dionici dodao gas, odlijepio se na 78:61 i meč je rutinski priveo kraju.

Ajzeja Kinan je bio nerješiva enigma za goste.

Dao je 31 poen uz devet trojki iz 14 šuteva.

Jonas Matisek i Tin Šnajder su za Albu ubacili po 12 poena.

Makabi je namučio Real, ali je na kraju pognutih glava napustio parket „Vizink centra“.

Utakmica je riješena dva minuta prije kraja, kada je Džanan Musa pogodio za 100:89.

Musa je meč završio sa 19 poena, a po 16 su dali Mario Hezonja i Vensan Poarje.

Kod gostiju. Vejd Boldvin je dao 28 uz šest asistencija.

Bajern je nakon produžetka slavio u duelu sa Baskonijom na svom terenu.

Serž Ibaka je prevodio Bavarce do slavlja sa 21 poenom i sedam skokova, a pratio ga je Vladimir Lučić (17).

Markus Hauard (27), Kodi Miler-Mekintajer (20) i Vanja Marinković (16) su bili najbolji u timu iz Vitorije.

Fenerbahče je opravdao ulogu favorita u duelu sa Asvelom.

Kod pobjednika se istakao Džonatan Motli (24), a kod domaćina najefikasniji je bio Majk Skot (26).