Žestok sukob Jasikevičijusa i Barcokasa: Fener pobijedio Olimpijakos

0

Košarkaši Fenerbahčea savladali su Olimpijakos rezultatom 82:71 u prvom kolu Evrolige.

Srpski košarkaš Boban Marjanović je blistao u prvom poluvremenu, postigao je 8 poena i bio nezaustavljiv u napadu, ali je Olimpijakos uspio da nadoknadi zaostatak i da povede krajem prvog poluvremena 32:36.

Rezultatska klackalica nastavljena je i u drugom dijelu meča. Velika borba i u četvrtoj dionici, sve dok Fener na oko četiri minuta do kraja nije došao do plus osam(73:65), a do kraja je domaćin i uvećeo prednost i stigao do prve pobjede.

Duel je obilježila i ružna scena u finišu u kojoj su se umalo fizički sukobili treneri Jasikevičijus i Jorgos Barcokas.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Boldvin sa 19 poena i sedam asistencija, Najdžel Hejs Dejvis je dodao 15, a Bonzi Kolson deset poena.

Olimpijakos je predvodio Rajt sa 15 poena, a 13 je dodao Šakil Mekisik. Vezenkov je postigao 11 poena, dok se Petrušev zaustavio na devet poena.

U narednom kolu Fenerbahče će gostovati kod Efesa, a Olimpijakos dočekuje Žalgiris.