Ženska kadetska reprezentacija Crne Gore poražena od BiH na startu kvalifikacija

0

Ženska kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je od Bosne i Hercegovine u prvom kolu preliminarne runde kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Domaćin turnira došao je do bodova rezultatom 4:2. Nakon nešto više od 17 minuta igre bilo je 2:0 za Bosnu i Hercegovinu, golovima Samre Muhić i Line Hadžikadunić.

U finišu prvog poluvremena viđena su čak tri gola, od toga dva Maše Tomašević, dok je treći pogodak za domaći tim postigla Ivona Radošević.

Konačan rezultat postavila je Nina Pupić u 51. minutu.

Ušli smo bojažljivo u utakmicu i rano primili dva gola. Kasnije smo se rezultatski vratili u igru, ali, uprkos i nekim prilikama, vidjelo se da je Bosna i Hercegovina kvalitetnija reprezentacija i zaslužen je pobijedila. Očekuje nas duel sa Kazahstanom, mislim da sa tom ekipom može da se igra. Napravićemo analizu njihove igre i spremiti se što bolje za tu utakmicu“, kazao je selektor Mirko Marić za sajt FSCG.

U drugom kolu turnira, 25. marta od 14 časova, Crna Gora se sastaje sa Kazahstanom, koji je danas poražen od Azerbejdžana rezultatom 2:0.

BOSNA I HERCEGOVINA – CRNA GORA 4:2 (3:2)

Teren: „Etno selo Stanišići” u Bijeljini. Sudija: Elena Gobjila (Moldavija). Strijelci: Muhić 9, Hadžikadunić 17, Radošević 45, Pupić 51 (BiH), Tomašević 41, 45+3 (Crna Gora). Žuti kartoni: Osmajić, Krstevska, Merdović (Crna Gora).

BOSNA I HERCEGOVINA: Panić, Bratović (od 90. Bećirović), Radošević, Brnić, Milićević, Abdukić, Dedić (od 71. Mirković), Rankić, Muhić (od 71. Građan), Pupić (od 88. Novaković), Hadžikadunić (od 88. Feriz).

CRNA GORA: Žugić, Bojanić, Merdović (od 86. Janković), Milović, Krstevska (od 83. Vukčević), Čađenović, Đurković, Nikčević, Osmajić, Tomašević, Milović (od 67. Boričić).