Drugi veleslalom u Zemerlingu, druga pobjeda Mikaele Šifrin.
Amerikanka je u austrijskom zimskom centru do cilja stigla za 2:03,51 minuta. Bila je druga posijle prve vožnje, ali je uspjela u drugoj da nadmaši Laru Gut-Behrami i dođe do novog trijumfa.
Švajcarkinja je na kraju kasnila deset stotinki za Mikaelom. Treće mjesto pripalo je Italijanki Marti Basino, koja je imala minus od 47 stotinki u odnosu na pobjednicu.
Listu pet najboljih zaključile su Italijanka Federika Brinjone i Kanađanka Valerija Grenije.
U poretku veleslaloma i dalje vodi Marta Basino sa 300 bodova, dok se sada Mikaela Šifrin sa 260 probila na drugo mjesto. Amerikanka je ubjedljivo prva u generalnom plasmanu sa 775 poena.
Svjetski kup se nastavlja u četvrtak trkom u slalomu takođe u Zemerlingu.
(sk)
