Načelnica odeljenja ginekologije sa akušerstvom u JZU Opšta bolnica “ Blažo Orlandić“ u Baru, Vesna Đokvučić, ujedno i član Opštinskog odbora DPS-a Bar i član Kluba odbornika DPS-a Bar, putem društvenih mreža poziva na kršenje mjera za suzbijanje virusa korona
Ovih dana smo svjedoci kako poslanici, visoki funkcioneri i simpatizeri opozicijonih DPS-a i njihovih satelita (SD, SDP, LP, …) kritikuju kršenje mjera za suzbijanje virusa korona, od strane premijera, ministara u vladi i simpatizera stranaka skupštinske većine.
Neki od njih idu toliko daleko da vrijeđaju kompetencije i traže ostavku ministarke zdravlja Jelene Borovinić Bojović i premijera Zdravka Krivokapića, prozivajući ih preko društvenih mreža i medija naklonjenih opoziciji.
To samo po sebi ne bi bilo čudno da u isto vrijeme članovi DPS-a, i da stvar bude gora ljekari, ne pozivaju na kršenje istih tih mjera, za šta optužuju vladajuću većinu.
Naime ljekar ginekolog, načelnica odeljenja ginekologije sa akušerstvom u JZU Opšta bolnica „Blažo Orlandić“ u Baru, Vesna Đokvučić, ujedno i član Opštinskog odbora DPS-a Bar i član Kluba odbornika DPS-a Bar, putem društvenih mreža poziva na kršenje mjera za suzbijanje virusa korona, tako što poziva „Crnogorce da započnu auto kolonu kroz grad“, uz poruku „Naše nebo, naša zemlja, naš jezik, naši ljudi“, koja neodoljivo podsjeća na nacistički poklič „Ein Volk, ein Reich, ein Führer“ iliti – jedan narod, jedno carstvo, jedan vođa.

