Konačno imamo riješeno postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda u Botunu, a znamo da je to bio dio izbornog programa Miomira Mugoše 2010, kao i Bulevar Vojislavljevića, ništa od toga nijesu bili riješili, naveo je šef odborničkog kluba Demokratske Crne Gore u Skupštini Glavnog grada Mitar Paunović u emisiji “Pressing“ TV Podgorica. U istoj emisiji funkcioner Stranke evropskog progresa Danilo Milošević je kazao da u gradonačelnikovom izvještaju nema objašnjenja zbog čega je 30 miliona prebačeno u ovu godinu, ocjenjujući da nijesu imali projekte ili ih uopšte nije zanimao razvoj Glavnog grada jer da su imali želju realizovali bi u maksimalnom kapacitetu,…

“Izvještaj gradonačelnika nije akt koji je označen stepenom “tajno“ jer je akt bio u proceduri od marta, i svaki gradonačelnik mora da podnese taj izvještaj parlamentu“, naveo je on.

Paunović je pojasnio da za svaki akt koji je dio saziva za sjednicu Skupštine Glavnog grada u momentu objavljivanja saziva objavljuju se i akta koja će biti na toj sjednici Skupštine.

“Znamo da je neophodno da se sjednica zakaže kao redovna, minimum 15 dana ranije i da je postojala obaveza da se izvještaj o radu gradonačelnika objavi minimum 15 dana prije održavanja sjednice na sajtu Glavnog grada. To je praksa od kad taj sajt postoji, tako da slavodobitno saopštavanje da je neko učinio javnim izvještaj o radu gradonačelnika apsolutno populistička“, istakao je Paunović.

Paunović: Konačno riješeno pitanje postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda, preporođena infrastruktura u Zagoriču i Starom Aerodromu

On je kazao da to ne ide uz gospodina Perića jer je njegov građanski pokret proklamovao da će raditi sve suprotno onome što rade političke korporacije, odnosno stranke, i da vidimo da se čim je on stupio na funkciju bavi populizmom i slavodobitno saopštava da je nešto objavio što se objavljuje svake godine, kao i u vrijeme prethodne vlasti.

“Apsolutno smo zadovoljni, vidjeli ste da se podgorički dug smanjuje, vidjeli ste da je naplata potraživanja, poreza i prireza veća u odnosu na prethodne godine i to je najvažnije. Ostavljen je budžetski suficit, vidjeli ste pozitivne ekonomske parametre kada je u pitanju Glavni grad i to je veoma važno za funkcionisanje Glavnog grada“, naglasio je on.

Paunović ističe da smo vidjeli početak krupnih infrastrukturnih projekata koji će se najviše odnositi i na ovaj izvještaj gradonačelnika kad on ugleda skupštinsku proceduru.

“Da je samo to – apsolutno je dovoljno. Početak izgradnje postrojenja za prečišćavanje otpadnih voda u Botunu, koja je najvažnija crna ekološka tačka Podgorice. Konačno to pitanje imamo riješeno. Znamo da je to bio dio izbornog programa Miomira Mugoše 2010, bulevar Vojislavljevića je isto bio dio programa 2010., ništa od toga nijesu riješili. Za ovaj period uspjeli smo da riješimo bazu Bulevara Vojislavljevića od HDL-a do fabrike raketa “19. decembar“. Tu teku radovi, sad se radi trotoarska površina i rade se dvije saobraćajne trake jer to važno zbog tranzita kad je u pitanju turistička sezona – da saobraćaj funkcioniše na tom dijelu puta. Radi se i u produžetku ulice Vojislavljevića prema Rocky Pistolatu, do kraja godine biće izabran izvođač po sistemu “Projektuj i gradi“ za Trg Božane Vučinić, što je veoma važna stvar za centar grada a preporođena je infrastruktura i u Zagoriču i u Starom aerodromu. Sa svojih šest odbornika podržaćemo izvještaj gradonačelnika. Da ljudi razmišljaju o rezultatima podrška bi bila neupitna sa 59 odbornika, ali ja to ne očekujem“, naglasio je on.

Milošević: U gradonačelnikovom izvještaju nema kritičkog osvrta

Milošević je istakao da je ono što je njemu zapalo za oko da izvještaj ima svega 50-ak stranica.

“ I kad to podijelite sa 26 organizacionih jedinica, lokalnih preduzeća dolazite do računice da svaka ta jedinica ima stranicu do stranicu i po u tom izvještaju. Otvara se pitanje kako je moguće da godina dana rada jedne organizacione jedinice stane na jednu stranicu ukoliko je ta organizaciona jedinica radila svoj posao na valjan način“, kazao je on.

Milošević je naveo da u se ovom izvještaju gradonačelnika pišu stvari od ljudi ko je on imenovao.

“Taj izvještaj bi morao svakako da bude širi i morao bi da proširi svoju sadržinu“, ocijenio je Milošević.

On je kazao da mu je posebno zanimljivo što u izvještaju nema kritičkog osvrta i da nema ni jednog poglavlja koje govori zašto projekti kasne.

“Nema ni objašnjenja zbog čega je 30 miliona prebačeno u ovu godinu, ili da nijesu imali projekte ili da ih uopšte nije zanimao razvoj Glavnog grada. Da su imali želju realizovali bi u maksimalnom kapacitetu“, ocijenio je Milošević.

Kazao je da što se tiče statusa gradonačelnika Mujovića nakon izvještaja i ako ne dobije podršku od 30 odbornika, što on ne vjeruje da će dobiti da bi bilo najpoštenije sa njegove strane da podnese ostavku jer bi to bila još jedna potvrda toga da više nema podršku odbornika lokalnog parlamenta i da je ostavka Borovinić-Bojović a potom izbor gospodina Perića apsolutno potvrdio da ta većina više ne postoji i da misli da će neusvajanje tog izvještaja biti druga potvrda nepostojanja parlamentarne većine i promjene političke klime u Glavnom gradu.

“Što se tiče izbora oni su uvijek legitiman potez u ovakvim situacijama kada nema drugog načina da se riješi novonastala situacija“.

(Gradski)

Tagovi