Raduje me što građani Crne Gore jasno prepoznaju snažno partnerstvo sa Evropskom unijom, rekla je ministarka evropskih poslova Maida Gorčević.
„Godišnje istraživanje WeBalkans pokazuje da 86,4% građana odnose Crne Gore i EU ocjenjuje dobrim. Istovremeno, 72,8% građana vjeruje Evropskoj uniji, što je najveći stepen povjerenja među obuhvaćenim međunarodnim akterima, dok 72,1% smatra da fondovi EU koriste ljudima širom Crne Gore“, navela je Gorčević na mreži X.
Ovo povjerenje je, dodaju, jasna podrška našem evropskom putu, ali i obaveza da nastavimo da ostvarujemo konkretne rezultate koje će građani osjećati u svakodnevnom životu.
„Na tom povjerenju nastavljamo da gradimo put Crne Gore kako bismo postali 28. članica do 2028. godine“, rekla je Gorčević.
Raduje me što građani Crne Gore jasno prepoznaju snažno partnerstvo sa Evropskom unijom. 🇲🇪🇪🇺
Godišnje istraživanje WeBalkans pokazuje da 86,4% građana odnose Crne Gore i EU ocjenjuje dobrim.
Istovremeno, 72,8% građana vjeruje Evropskoj uniji, što je najveći stepen povjerenja… pic.twitter.com/QiwTvG4mPD
— Maida Gorčević (@maidagorcevic) June 22, 2026
(RTCG)

Samo vi očekujte od evropske unije da vam tamo poteče med i mlijeko… Prvo EU se više neće širiti kao što se širila do sada i ove zemlje neće biti punopravne članice. A kakvo je stvarno stanje u EU možemo vidjeti na primeru njemačke industrije i pada životnog standarda tamo. Naši mediji i naši političari daju ljudima neku lažnu sliku evropske unije iako oni mislim na političari nisu tamo nikad živeli već odu po tri dana na račun države uz dobre dnevnice.
Tako je bilo i na referendumu,ali nešto su ti procenti previsoki … Da vpi malo ne lažete ? E đe baš brojevi koje čovjek spontano pominje kad laže … Dokazano. Dakle ,malo da pojasnim… Ebala vas ta EU u kojoj su svi oni koji su nas tukli svim raspoloživim sredstvima. Pa jesmo li bili bombardovani ? Jesu li ljudi i djeca ginuli? Da li ste vi normalni.? E pa volio bi da je još nečije dijete stradalo kad ste takvi. Jebala vas fašistička evropa svekolike. Nemate vi ni časti ni obraza moji ništavni Crnogorci. Na žalost i ja sam Crnogorac,ali se molim svaki dan za zdravlje uma …