Mladen Mikijelj

Žakelj: Mekano; Jovanović: Hrabro, možemo da igramo dobru košarku

0

Mljeli su košarkaši Budućnosti sve pred sobom prije prvog kvalifikacionog prozora za kontinentalna takmičenja, ali je reprezentativna pauza očigledno poremetila dobru formu Podgoričana. Vidjelo se to u meču 21. kola ABA lige, gdje su Plavi tek u penal završnici slomili otpor Igokee – 79:76.

Očekivao sam ovakvu utakmicu. Momcima mogu da čestitam samo na pobjedi, samo u drugoj četvrtini smo igrali kako želimo. Krenuli smo mekano, sa mnogo grešaka i malo agresivnosti, dozvolili smo Igokei da se razigra“, rekao je Žakelj.

Slovenački stručnjak je zatim pojasnio zašto je očekivao težak meč.

Pribojavao sam se pauze i ove utakmice. Međutim u svakoj utakmici moramo da pokažemo želju i volju, samo tako možemo da dobijemo“.

Žakelj nije mogao večeras da računa na Vladimira Mihailovića.

Mihailović i Grbović su van stroja zbog povreda. Vlado tek treba da odradi preglede nakon čega će biti jasnije koliko će odsustvovati sa terena. Povrede Mihailovića i Grbovića su isto tako prilika za neke druge momke da se nametnu. Dobiće minutažu pa neka pokažu šta znaju“, dodao je Žakelj.

Uprkos porazu, strateg Igokee, Vladimir Jovanović, bio je zadovoljan partijom svojih momaka.

Čestitam Budućnosti, ali i mojim igračima na požrtvovanju i poštovanju svih taktičkih varijanti. Moji izabranici su bili dobri, hrabri, suprostavili se dostojno favorizovanom rivalu. Uvijek sam vjerovao u svoje momke. Siguran sam da možemo da igramo dobru košarku. Budućnost je večeras pogodila neke važne šuteve, manje griješila, a obično ko pravi manje grešaka pobjeđuje“, rekao je Jovanović.