Vulin: Rušenje Vučića najveći interes NATO pakta na Balkanu

0

Doskorašnji direktor Bezbjednosno-informativne agencije Aleksandar Vulin dao je ekskluzivni intervju za prestižni ruski časopis „Nacionalna odbrana“.

Vulin je istakao da je cilj Zapada na Balkanu da Srbija izgubi svoju nezavisnost i slobodu i da na čelo Srbije postavi kvislinšku i poslušnu vlast.

„Zapad zna da su Srbi kao narod iskreni saveznici Rusa i da to nije uspjela da promijeni ni okupacija i potpuna kontrola Srbije nakon puča od 5. oktobra 2000. godine, koja je trajala sve do 2012. godine. Zato NATO pakt čini sve da postavi vlast koja će, uprkos volji naroda, biti protiv Rusije. Zapad je sa izuzetkom Srbije i Republike Srpske uspostavio potpunu kontrolu na Balkanu i stvorio neprijateljski prostor za sve što dolazi iz Rusije. Pošto su sve zemlje na Balkanu, sa izuzetkom Srbije i Bosne i Hercegovine, članice NATO pakta i pod punom kontrolom Evropske unije, ali i Sjedinjenih Američkih Država i Velike Britanije, velike sile Zapada pokušavaju da i prostore na kojima žive i o kojima odlučuju Srbi, stave pod punu kontrolu. Rušenje predsjednika Vučića je najveći interes NATO pakta. Dovođenjem poslušne vlade u Srbiji oni rješavaju sve svoje probleme. Takva vlada bi priznala takozvano Kosovo, uvela sankcije Rusiji, krenula ka NATO paktu i napustila Republiku Srpsku“, poručio je Vulin.

On je istakao da Vučić ima najveće poverenje u srpskom narodu.

„Nesporno je da predsjednik Vučić ima daleko najveće povjerenje među Srbima gdje god da žive. On je izrastao u predsjednika svih Srba, a ne samo predsjednika Srbije. NATO opozicija ima svoje birače, ali ih nema ni izbliza dovoljno da legalnim putem preuzme vlast“, rekao je Vulin.

On je dodao da je ponosan na rad BIA u proteklom periodu, koji je rezultirao razbijanjem obaveštajne mreže Hrvatske i Bugarske.

„Dao sam zakletvu da ću štititi i čuvati Srbiju, a ja datu riječ ozbiljno shvatam. Od mog dolaska na čelo BIA, razbili smo obavještajnu mrežu Hrvatske, zatim Bugarske, a sve je bilo pripremljeno za razbijanje obavještajne mreže Albanije i još nekih nadnacionalnih organizacija koje su radile za zapadne službe, i sve to uspješno i prvi put poslije mnogo godina. To je zasluga profesionalaca, ali iznad svega patriota u BIA. Mi jesmo uspješni profesionalci, ali nismo plaćenici koji mogu sve i za svakoga, mi zaista možemo sve, ali samo za našu zemlju. Ponosan sam na vrijeme u kome sam vodio BIA i u kome smo pokazali da možemo uspješno da se nosimo sa većim i bogatijim službama“, kazao je Vulin.

Odgovarajući na pitanja o pokušajima izvođenja „obojene revolucije“ u Srbiji, Vulin je naveo da je jedini cilj „obojene revolucije“ da se sruši neposlušna i nezavisna vlast. Vulin je čestitao srpskim službama koje su to spriječile.

„‘Obojene revolucije’ često pokrenu ratove, a uvijek donesu trajnu političku i ekonomsku nestabilnost. Tokom ljeta smo pratili pripreme za izvođenje ‘obojene revolucije’ u Srbiji i uočili smo odakle dolaze prijetnje. Znali smo da su navodni građanski, a ne partijski protesti protiv nasilja samo priprema za političko nasilje kojim treba promijeniti vlast. Sve se radilo po poznatom i pripremljenom scenariju“, rekao je Vulin, nastavljajući:

„Nakon što je dvanaestogodišnjak u školi ubio devet svojih vršnjaka i čuvara škole, a u mjestu Dubona još jedan zločinac ubio više svojih komšija, u Srbiji je nastupio prirodni šok i nevjerica. Ove tragedije su od strane NATO opozicije iskorištene kao povod za početak okupljanja. Političari su uzimali učešće u uličnim šetnjama, ali su krili da su i organizatori. Mediji pod kontrolom Zapada podržali su okupljanja i preuveličavali brojeve učesnika, ohrabrujući i neodlučne da im se priključe. Kako je vrijeme odmicalo, političari su preuzeli aktivniju ulogu. Niko više nije govorio o borbi protiv nasilja, niti je pominjao tragično nastradale, građanski skup je postao politički protest koji za cilj ima smjenu ključnih ministara u vladi i u službama bezbjednosti, a traži se i raspisivanje izbora“, kazao je Vulin.

Tada je NATO opoziciji stigla i podrška iz inostranstva, sa njima su protestovali i liberalni političari iz regiona i Evropske unije, a mediji su izvještavaju o predrevolucionarnoj atmosferi.

„Pokušava se izazvati i incident kako bi se protest osnažio i dobio na brojnosti. Raspisivanje izbora, zapadni mediji i NATO opozicija su proglasili svojom pobjedom, a predizbornu kampanju usmjerili na pripremanje pristalica da će izbori biti pokradeni i da vlast moraju preuzeti silom. Vođe NATO opozicije su planirale da u noći izbora zauzmu zgradu RIK-a i pozovu na blokadu saobraćaja u čitavoj zemlji. Ubjedljiva pobjeda predsjednika Vučića i naše liste ih je zbunila i usporila kao i strah kada su postali svjesni da mi znamo za njihove planove. Ipak, nisu mogli da obustave sve akcije zbog kojih su okupljeni i finansirani od strane stranaca, pa su morali da posegnu za nasiljem, bez obzira što su znali da su poraženi. Stranci su željeli da vide da li su strukture bezbjednosti lojalne Vučiću i kako će se ponašati. Brza akcija policije i spremna i informisana BIA su bili vrlo ubjedljivi. Zahvaljujem se i službama Rusije, koje su nas na vrijeme upozoravale na pripreme za prevrat“, istakao je Vulin.

Prema njegovim riječima, „službe međusobno sarađuju i naša uloga je da stvaramo mogućnosti za komunikaciju državnika“.

„Mnogo sam naučio od gospodina Patruševa, Nariškina i Bortnjikova i to mi ostaje kao veliko iskustvo. Ja volim Srbiju, a sve što radim činim zbog interesa Srbije i srpskog naroda i nikada ne bih učinio ništa što može naškoditi Srbiji, bez obzira koja bi me druga zemlja zbog toga hvalili i podržavala. Ali, naša saradnja je obostrano korisna i poželjna, jer Srbija i Rusija nemaju ni jedno otvoreno pitanje. Srbija ne prizanaje takozvano Kosovo i Rusija se čvrsto drži tog stava, Srbija insistira na dejtonskim kapacitetima Republike Srpske, i Rusija misli isto, Srbija želi da sačuva vojnu neutralnost i neće da bude članica NATO pakta i Rusija podržava takvu orjentaciju. Takođe, Srbija hoće sama da bira svoju vlast, Rusija je i u tome podržava, Srbija želi ekonomsku razmjenu sa svim zemljama, Rusija joj u tome aktivno pomaže i ne ograničava. Zato je meni kao srpskom patrioti lako da proširujem saradnju naših službi, problem je kako sarađivati sa onima koji priznaju Kosovo, koji traže da napustimo Republiku Srpsku i da postanemo članica NATO pakta i naravno da uvedemo sankcije Rusiji“, naveo je Vulin.

Doskorašnji direktor BIA Aleksandar Vulin je istakao da bez obzira na sankcije koje su mu uvedene od strane SAD nikada neće odustati od politike srpskog sveta, politike nezavisne Srbije.

„Ja sam potpuno svjestan da će me sankcije pratiti čitavog života i da je moja politička karijera ili ugrožena ili završena, ali to nije razlog da izdam svoj narod i prijatelje mog naroda kakva je Rusija ili Kina“, izjavio je Vulin.

Ostavite Komentar

Your email address will not be published.