Piše: Boško Vukićević
Sa zadovoljstvom primjećujem da je na današnjem cetinjskom protestu DPS-a i njegovih satelita došlo do određenog demokratskog iskoraka u odnosu na prethodni. Ne toliko u porukama, koje su uglavnom ostale iste, koliko u činjenici da danas nije bilo nasilja. To je dakako napredak, korak ka onome što bismo mogli nazvati kulturom protesta. Nema sumnje da je na to DPS-ovsko približavanje kulturi protesta u izvjesnom smislu uticala i prošlonedeljna „moć ubjeđivanja“ suzavca, s kojom do sada simpatizeri ove partije nijesu bili upoznati. Bilo kako bilo, pozdravljam izostanak nasilja, dok napredak u drugim segmentima, koji su recimo uključivali današnje Nikolaidisove izlive šovinizma i nevaspitanja, treba još uvijek sačekati.
Moje današnje zadovoljstvo pojačano je i saznanjem da se bratanična bivšeg predsjednika Vlade, komitske uzdanice, vjenčala u Hramu Hristovog Vaskrsenja u Podgorici. Naši velikodostojnici su uvijek isticali osnovne poruke hrišćanstva i oni će uvijek prigrliti i one koji su ružno govorili o Crkvi. Crkva je jedna i u njoj ima mjesta za sve.
