Poslanik Demokratskog fronta, Jovan Jole Vučurović, ističe da se svi pitaju zašto je ova vlada, posebno premijer i nekoliko ministara, tako spora i neodlučna, i zašto pokazuje toliki nedostatak hrabrosti u demontaži bivšeg režima.

Vučurović naglašava da nije riječ samo o MUP-u, već da je na neodobravanje onih koji su glasali za promjene 30. avgusta naišlo i odlaganje izglasavanja zakona o tužilaštvu, kada je trebalo napraviti glavni iskorak u vladavini prava, i pita – zbog čega se vlada i pojedini u parlamentarnoj većini plaše Katnića, umjesto da ga odmah smijene i procesuiraju, uz konstataciju da u samoj vladi imamo ministre koji su 30. avgusta glasali neku od stranaka bivšeg režima.

Analizirajući da li se „čuvanje“ DPS-kadrova u MUP-u, ali i u drugim sektorima, odrazilo i na rezultat izbora u Nikšiću, Vučurović ističe da je koalicija Za budućnost Nikšića pobjednik izbora, a da će Marko Kovačević biti gradonačelnik, i da je to je najvažnije.

„Naravno, bitno je konstatovati da su protiv nas bili svi, a posebno je bilo problematično i neodgovorno ponašanje premijera Krivokapića, koji je u samo nekoliko mjeseci bavljenja politikom ubilježio nekoliko preleta, a javnost je dobro zabilježila da je od političke grupacije koja ga je dovela na vlast prešao na neke druge pozicije“, naglasio je on.

Što se tiče čuvanja DPS kadrova, ta situacija je zabilježena u dosta ministarstava, kao i u državnom aparatu, tužilaštvu, prosveti, kulturi, državnim medijima…

„Umjesto demokratizacije i demontaže, koju je narod očekivao, i dalje na veoma ,,vidnim“ mjestima gledamo kadrove DPS i SD. Ta situacija i jalova i neodlučna politika većine ministara je svakako ohrabrila DPS i omogućila mu da vodi politiku kao da se u Crnoj Gori ništa nije desilo 30. avgusta, pa je to svakako glavni razlog što je Đukanovićeva političko-kriminalna organizacija u Nikšiću osvojila više od očekivanog“, kazao je Vučurović.

Kako je dodao, u Vladi nemaju šta da traže oni koji svojim kukavičlukom i neodlučnošću čuvaju kriminalnu hobotnicu, koja je naročito prisutna u policiji, tužilaštvu, sudstvu…

„Pa po Nikšiću su mjesecima nesmetano ,,špartali“ kriminalci u službi predsjednika DPS i njihove parapolicijske bande, i niko iz Vlade ni riječ nije rekao. Srećom, DF i koalicija Za budućnost Nikšića bili su na visini zadatka i spriječili da ovaj grad ostane u rukama mafije“, ističe Vučurović.

Ocijenio je da je ogromna većina građana, koja je glasala partije parlamentarne većine, razočarana radom ove vlade, a posebno u onom dijelu koji se tiče demontaže bivšeg režima, uspostavljanja vladavine prava i postavljanja ove zemlje na zdrave osnove.

Posebno je, kaže Vučurović, razočaran srpski narod, koji je iznio i najveći teret borbe za promjene, a opet se suočava sa nekim izazovima kao i u vrijeme DPS.

„Dakle, potvrdilo se da je vlada trebala da bude sastavljena od ljudi za koje su glasali građani 30. avgusta, i dosadašnji učinci pokazuju da se moraju desiti neki procesi koji bi poboljšali rad vlade i učinili je efikasnijom i odgovornijom, a naročito u dijelu koji se odnosi na demontažu bivšeg režima. Jer, ako se ovako nastavi, onda će DPS dobiti vjetar u leđa, a građani sve više biti razočarani. DF sigurno neće dozvoliti povratak DPS-a na mjesta odlučivanja, a to neka znaju i premijer i ministri, kao i oni iz ambasada i tajkunskih medija, bez obzira kojoj ideologiji pripadaju, a koji godinama traže zdravo tkivo u DPS. Bez potpunog uništenja DPS-a, nema slobodne Crne Gore.“, zaključio je Vučurović.

Tagovi