„Vučica” se vratila iz mrtvih i otkinula bod Milanu

0

Fudbaleri Milana i Rome remizirali su 2:2, u derbiju 17. kola italijanske Serije A. „Rosoneri” su bili blizutri boda u susretu sa „vučicom”, koja je do boda stigla u završnici utakmice, iako do finiša nije imala šut u okvir gola. Aktuelni šampion je imao idiličnu situaciju do 87. minuta, vodio 2:0, ali je Roma iz dva prekida došla do izjednačenja.

Milan je do vođstva stigao u 30. minutu, kada je Pjer Kalulu glavom poslije kornera Sandra Tonalija pogodio mrežu gostiju. Blizu je Roma bila izjednačenju u finišu prvog dela, ali je Nikola Žalevski šutirao malo pored desne stative.

Prednost domaćih duplirao je Tomazo Pobega, koji je u 77. minutu iskoristio dodavanje Rafaela Leaoa i savladao Ruija Patrisija. I kada je djelovalo da će tim rezultatom da se završi utakmica, Ibanjes je glavom poslije kornera u 87. minutu dao nadu gostima. Srpski internacionalac Nemanja Matić je na terenu bio od 65. minuta, a u sudijskoj nadoknadi zaradio je žuti karton. Ipak, još značajnije, on je imao učešća kod drugog gola Rome, šutirao je glavom, Tatarušanu je odbranio, ali je Ejbrahamu lopta pala na nogu, te je tako postavio konačnih 2:2.

Rezultati: Fiorentina – Sasuolo 2:1 (0:0) /Saponara 48, Gonsales 90+1p – Berardi 57p/, Juventus – Udineze 1:0 (0:0) /Danilo 86/, Monca – Inter 2:2 (1:2) /Ćuria 11, Kaldirola 90+3 – Darmian 10, Martines 22/, nedjelja: Salernitana – Torino 1:1 (0:1) /Vilhena 49 – Sanabrija 36/, Lacio – Empoli 2:2 (1:0) /Anderson 2, Zakanji 54 – Kaputo 83, Marin 90+4/, Specija – Leće 0:0, Sampdorija – Napoli 0:2 (0:1) /Osimen 19, Elmas 82p/, Milan – Roma 2:2 (1:0) /Kalulu 30, Pobega 77 – Ibanjes 87, Ejbraham 90+3/; ponedjeljak od 18.30: Verona – Kremoneze, 20.45: Bolonja – Atalanta.