Vučić je na početku gostovanja rekao da govori kao predsjednik Republike Srbije, i da se nada da neće ni na koji način istupati kao stranački lider, zbog novog zakona, i da će se pridržavati toga.
– U periodu od 2012, kada smo krenuli sa ambicijama, a onda naišli na prepreke i vidjeli da zemljom upravljaju tajkuni i strani ambasadori, onda imate veliku potrebu da se borite i rješavate probleme. A onda vidite da je zemlja u lošem stanju, zbog odluka koje su donosili neki drugi. Ne možete vi da sjednete i kažete da ćete povećati sjutra plate. Da biste to uradili morate da imate ekonomski rast. To nije pitanje šta ćete vi da napišete – rekao je predsjednik.
On dodaje da je najteža odluka bio početak mjera fiskalne konsolidacije, i da su se čak i njegovi roditelji ljutili zato što su im penzije smanjene.
– Ako budemo disciplinovani, rješićemo to. I danas ljudi vide da smo bili u pravu. Naše javne finansije su potpuno ozdravile, dinar je čvrst. Naravno da ima ljudi kojima nije lako, i upravo zato se borimo za nove investicije. Stvar je u tome da ljudi vide da radimo, da se brinemo – kaže predsjednik.
Vučić je rekao da će mladima biti dato 204 miliona evra, dok će sveukupna pomoć stanovništvu biti veća od 500 miliona evra.
– Sjetili bi se oni prije nas, ali nisu mogli. Nisu imali razvijenu privredu, industriju, IT sektor. Tada je u samom vrhu bilo mnogo više politike, ti ljudi koji su vodili državu su bili najbogatiji, što danas nije slučaj – podsjeća on.
Predsjednik kaže da je ponosan na činjenicu što mu ljudi posle 10 godina njegove vlasti i dalje vjeruju, i da je dio tima koji se iskreno borio za zemlju.
– Pomenuli ste poplave. Od poplava do korone, to su stotine neprospavanih noći, da sve stignete na vrijeme, nabavite respiratore, da odbranite mjesta od poplava. Da podižete zemlju, i živite za svaku fabriku, za svaki kilometar puta. I mnogi to cijene, ali ima i onih kojima je bolje, ali neće da kažu to. Mnogi uzimaju bolji život zdravo za gotovo. I to je normalno, ljudi imaju pravo da žele drugačije, imaju pravo da im se čini da bude mnogo bolje – rekao je Vučić.
Voditeljka Jovana Jeremić je potom prikazala anketu, gdje su građani odgovarali na pitanje šta bi prvo uradili da su Aleksandar Vučić.
– Jedna dama je rekla da treba da slušamo to što ljudi govore. Naravno, uvijek postoje nove teme, ali postoje neke stvari koje su stalne. LJudi kada kažu da nam ekonomija bude bolja, ja želim da znaju da niko to ne može da demantuje u Evropi, da nam je bolje. Srbija je najbrže ekonomski napredovala u cijeloj Evropi. Na primejr, Crna Gora ima 2020. godine – 16 rast, a mi za dvije godine imamo plus 6. Mi smo bolji od svih evropskih zemalja. Da smo tako radili proteklih 40 godina bili bismo blizu Njemačke. Po prvi put nam dolaze ljekari iz Nemačke koji hoće da se vrate u zemlju, žele da dođu. Imamo problem sa zanatlijama, i moraćemo da uradimo nešto – rekao je predsjednik.
On kaže da nam fali vodoinstalatera, vozača, mehaničara, i da moramo da ih vratimo u Srbiju.
– Iz „Kontinentala“ će izlaziti 200 kamiona dnevno. Neko mora da vozi to. Video sam da su rekli i da mora da se ulaže u kulturu. Pa radimo to, otvaramo zatvorene muzeje, ulažemo u kulturu. Nezaposlenost je na minimumu, prosečna plata je gotovo za 50 odsto veća. Danas je plata preko 610 evra u Srbiji. To su ogromne razlike. Da li je to dovoljno? Naravno da ne, ali Srbija ide u dobrom smeru – kaže Vučić, pa dodaje:
– Bio je Stojan Radenović pre neki dan, i kada vam takav naučnik kaže da je zadovoljan svojom zemljom ne postoji ništa bolje. Kada to kaže Jelena Begović, kada kaže Dana Grujičić kaže da se ulaže u zdravstvo. Hvala vam na tome, neko to sve vidi, i zato nastavljamo sa ambicioznim planovima. Do kraja mandata sledeće vlade prosečna plata će biti 1000 evra. To ne samo da je realno, već i ostvarivo ukoliko ne bude bilo spoljnih problema. Samo me brine da na svetskom nivou ne bude većih potresa.
Predsednik dodaje da smo na dobrom ekonomskom putu, i da pokazujemo da ne zaostajemo za razvijenim zemljama.
– ZAto moramo da budemo svi zajedno, to ne znači da svi politički mislimo, ali da se borimo za našu budućnost i da nađemo zajednički interes – rekao je on.
Vučić kaže da on nije Bog, i ne može da prepozna svačiju prirodu, na pitanje Jovane Jeremić da li postoje prijateljstva u politici.
– Dela su ta koja govore. To vidite posle godinu, pet ili deset. Onda vam neko ostane prijatelj, sa nekim se manje družite. I to nije tragedija, takav je život. Da li volite svu decu podjednako? Pa da, ali morate biti objektivni da vidite ko u čemu može da uspe. Ali naravno, emocije su nešto drugo. Ja svakome dajem i više od dve šanse, kao što i sebi dajem – kaže predsednik.
On dodaje da se trudi da stvari racionalizuje, ali i kaže da ima višak emocija koje nekada ne može da sakrije.
– Za mene je na kraju najvažniji rezultat. To da li me neko voli, da li sam nekome lep ili sladak, da li im se sviđaju moja usta, to je za mene nebitno – ističe Vučić.
Predsednik kaže da je za njega uvek lepo kada ga neko napada, ali da to ima nekog smisla, dok uvrede ne donose nikakvo rešenje, i da ih lako trpi.
– Ono što nije jednostavno je kada mi napadaju porodicu. Ja sam čovek koji ima najviše političkih duela i debata. Ali uvrede su pitanje elementarnog kućnog vaspitanja. Takve odluke donosite kada uđete u politiku, da li ćete nekome da dirate u porodicu. Meni je ponekad smešno u svoj toj muci i problemima, koje sam doneo svojoj porodici, kada kažu da je Danilo deo kavačkog klana, a onda Europol kaže da kavčani hoće da me likvidiraju. Kada u svemu tome odete toliko daleko, kada mislite da imate 5.000 ljudi na ulici, pa mislite da možete da radite šta hoćete, pa pretite Vukanu da neće moći da napusti zemlju. LJudi veruju u laži koje pričaju sami sebi, to je vreme društvenih mreža, ljudi žive u sopstvenim balonima – kaže on.
Vučić je podsetio da mnogi žive u svom svetu, i da ne žele da saslušaju ljude koji drugačije misle.
– Neki su stvarno verovali da smo tobože pokrali izbore. Ali to je problem sa realnošću kod nekih ljudi. Šokiran sam i kada neko kaže da su novinari paščad. Zamislite da neko od nas kaže da su novinari N1 ili Nove S paščad. Napravili bi nam vešala i na severnom i na južnom polu. Nisu se oglasila čak ni domaća udruženja. Mislim da običan narod sve vidi – dodao je predsednik.
Potom je prikazan snimak iz osamdesetih godina, na kom je predsednik govorio o utakmici Crvene zvezde.
– Za mene je uvek bila bitna pobeda. Ovo je bila Radost Evrope, primali smo vršnjake iz evropskih zemalja. Tada je u našu porodicu došao Austrijanac Leopold Fišer, bio je stariji od nas. Oni nisu bili talentovani za sport, pobeđivali smo ih. Mi smo po ceo dan provodili napolju, za razliku od današnje dece. Ja sam želeo tada da budem sportski komentator, svakome sam glas znao. Nisam razumeo šta su zvučnici, pa se udubim u radio, ja nisam hteo da propustim ni sekund – prisetio se predsednik mladosti.
Jovana Jeremić je potom otkrila i da je Vučićev drug iz klupe na fakultetu bio Goran Vesić, koji je potom govorio o studiranju sa današnjim predsednikom.
– Aleksandar je bio jedan od najboljih studenata Pravnog fakulteta, i to niko ne može da mu ospori. Ja se sećam da sam zvao Aleksandra na demonstracije, a on je sedeo u čitaonici i učio. I potom je ušao u politiku, temeljito. Sećam se da smo jednom bili na tv duelu, i iako smo bili u različitim partijama, posle tog žestokog duela otišli smo na piće i pokazali da politika može da se vodi na civilizovan način – rekao je Vesić.
Vesić je rekao da studiranje za njega predstavlja divne dane, i da se svojih profesora i kolega sećaju samo po lepom.
(Novosti)

ONO ZA CIM TREBA DA ZALIMO ,MI NAROD CG JE STO NAS NE ZADESI PREDSJEDNIK POPUT VUCICA ! NAMA DOPALI OVI. MAFIJASI ,IZDAJICE ,I POLETARCI KOJI SE NAD NAMA IZIVLJAVAJU KAO DA SMO LOGORASI U SOPSTVENIM DRZAVAMA !