Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je da bi do kraja rada naredne vlade prosječna plata mogla da bude 1.000 evra.

Komentarišući ekonomsku situaciju u zemlji, Vučić je, gostujući na TV Pink, rekao da je Srbija u posljednje dvije godine, od početka epidemije koron avirusa, najbrže ekonomski napredovala u cijeloj Evropi.

“Po prvi put nam se vraćaju ljekari i medicinske sestre iz Njemačke. Oni hoće da se vrate u svoju zemlju. Imamo problem sa zanatlijama i moramo da pronađemo način da ih vratimo u Srbiju. Do kraja mandata naredne vlade, prosječna plata biće 1.000 eura, a penzija 500 eura. To je ostvarljivo, ukoliko ne bude spoljašnjih problema i ako na svjetskom nivou bude velikih potresa”, rekao je on.

Predsjednik Srbije je rekao da državi fali vodoinstalatera, vozača, mehaničara…

„Iz ‘Kontinentala’ će izlaziti 200 kamiona dnevno. Neko mora da vozi to. Vidio sam da su rekli i da mora da se ulaže u kulturu. Pa radimo to, otvaramo zatvorene muzeje, ulažemo u kulturu. Nezaposlenost je na minimumu, prosječna plata je gotovo za 50 odsto veća. Danas je plata preko 610 eura u Srbiji. To su ogromne razlike. Da li je to dovoljno? Naravno da ne, ali Srbija ide u dobrom smjeru“, kazao je.

Vučić je dodao da je političar „koji najviše u Srbiji imao televizijskih duela“.

Osvrnuvši se na državnu pomoć mladima od 100 eura i kritike da je to populistička mjera i potkupljivanje glasača uoči izbora, Vučić je rekao da bi i predstavnici opozicije to učinili da su, kako kaže, mogli.

„I oni bi se toga sjetili, ali nisu mogli. Nije bilo zdrave ekonomije, ni investicija. Mi to možemo, a da ne ugrozimo stopu javnog duga. Ali, ljudi imaju pravo da očekuju još bolje, da teže ka sreći“, rekao je on.

Tagovi