Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je da će dati sve od sebe da sačuva mir i stabilnost.
– Za mene je važna vest da je Srbija nastavila svoj rast i napredak, da naša vojska snaži, zdravstvo snaži. Da gradimo i radimo, da se nijednog velikog projekta nismo odrekli. Da gradimo puteve i pruge, da nam velikom brzinom rastu plate i penzije, minimalne zarade – poručio je predsednik u video snimku objavljenom na Instagramu.
Vučić je istakao da su to dobre vesti, i da Srbija ide napred.
– To je nešto što je kontinuitet i sa čime moramo da nastavimo. Za šta moramo da se borimo još jače. I da ljudi mogu da vide i da njihove porodice imaju budućnost. Da nam se više ljudi vrati u zemlju, jer to je ono što je važno.
On je dodao da veruje da će tokom godine biti povećan nivo porodiljskog odsustva za prvo i za drugo dete sa 12 na 15 meseci, i na 18 meseci.
– Da time majkama pomognemo. To je život, to je ono za šta se borite, i za šta živite – istakao je on.
Predsednik je konstatovao da se vraća sve više ljudi iz inostranstva, i da će ljudi živeti bolje.

Uz Vaš trud i našu podršu očuvaćemo mir i stabilnost!
Oduvek je cilj očuvanje mira I stabilnosti, to je nepromenljiv stav predsednika , naroda, to jedinstvo je nepobedivo.
Uspećemo da ispunimo sve ove želje koje je Vučić uputio samo da budemo složni i da bude mir i stabilnost, to je danas najbitnije.
Mir nema alternativu i bez mira i stabilnosti nema napretka u zemlji.