Vučević ostavio Dončića bez plej-ofa, dabl-dabl bivšeg košarkaša Budućnosti, devet poena Bogdanovića

0

Porazom od Čikaga u noći između petka i subote (115:113), Dalas je i definitivno ostao bez šanse da se u poslednjem kolu domogne plej-ofa, prvi put od 2019. godine.

Kakav krah je doživjela ekipa Maveriksa u finišu ligaškog dIJela sezone. Sa šeste pozicije, koju je držala do prije samo tri nedjelje, ekipa Džejsona Kida pala je na 11. mjesto, sve kao rezultat užasnih rezultata. Dobila je samo četiri od poslednjih 15 utakmica, pa će poslednju, 82. protiv San Antonija odigrati bez motiva.

Luka Dončić ih je do večeras svakako imao, nije želio da žrtvuje mjesto u plej-ofu zarad pikova, cilj mu je bio da se bori dok postoje i najmanje nade, ali mu iz kluba nije dozvoljeno. Kid je početkom druge četvrtine, kako je najavio i prije utakmice, a sve prema instrukcijama iz kluba, Dončića poslao na klupu i više ga nije uvodio u igru.

Slovenački košarkaš je furiozno otvorio utakmicu, u uvodnih 13 minuta ubacio je 13 poena, zabilježio tri asistencije i pet minuta, pa iako je već na početku druge dionice za njega utakmica bila gotova, završio ju je kao najefikasniji pojedinac Dalasa!? Opet, i pored toga, Maveriksi su imali prednost koja je tokom tokom druge četvrtine iznosila maksimalnih 15 poena.

Ipak, Čikago je u nastavku počeo da topi minus, da bi na pet i po minuta pre kraja meča režirao preokret i blagu prednost sačuvao. U redovima gostiju istakli su se Vajt (24 poena, 11 asistencija, sedam skokova), Vučević (20 poena, 10 skokova, četiri asistencije) i Vilijams (23 poena, osam skokova, dve asistencije).

Kid je poslije meča izjavio da Dončić i Kajri Irving definitivno neće igrati poslednju utakmicu u nedjelju, kao i još neki bitniji igrači čija će imena naknadno odrediti.

Ako u obzir uzmemo igrački kadar sa kojim je započeo sezonu, od Bruklina su se očekivala mnogo ubjedljivija izdanja, samim tim i rezultati. Umjesto toga, ekipa Netsa morala je do samog kraja da strijepi za mjesto u plej-ofu. Ako ništa drugo, kolo prije kraja ligaškog dijela prvenstva ga je i obezbijedila pobijedivši ubjedljivo Orlando pred svojim navijačima – 101:84.

Sigurnoj šestoj poziciji Bruklina kumovao je i razočaravajući, iznenađujući poraz Majamija u Vašingtonu – 114:108. Da su dobili rezultatski nezainteresovane VIzardse, u Hitu bi do poslednjeg kola mogli makar da se nadaju nečemu. Ovako će poslednji meč sezone sa Orlandom igrati bez posebnog motiva, jer će definitivno u doigravanju igrati sa Atlantom, dok će Čikago u goste Torontu.

Što se meča u Barklajs centru tiče, Bruklin je već do poluvremena stekao maksimalna 24 poena prednosti koja nisu imali poteškoća da odbrane. Gosti su u nastavku smanjili zaostatak, ali nisu uspjeli da priđu na jednocifrenu razliku. U redovima pobjedničke ekipe izdvojio se Mikal Bridžes sa 22 poena, Džonson je ubacio 18, a Klekston je ostvario dabl-dabl zabilježivši 14 poena i 15 skokova. Na drugoj strani Entoni je bio najefinasniji sa 14 poena, a bivši košarkaš Budućnosti Goga Bitadze imao je dabl-dabl učinak (12 poena, 15 skokova).

Atlanta je svoju sudbinu već znala, šanse za mjesto u prvih šest nije imala, ali je i pored toga odigrala motivisano protiv Filadelfije. Opet, iako je Džoelu Embidu dala mali predah, a bila je i bez Tobajasa Herisa i Tajrisa Maksija, ekipa Seventisiksersa uspjela je da savlada Hokse poslije produžetka – 136:131 (119:119).

Bogdan Bogdanović je utakmicu otvorio obećavajuće, u uvodnim minutima druge četvrtine imao je šest poena, ali je potom stao, pa je meč završio sa svega devet poena, dva skoka i jednom asistencijom.

Poslije izjednačenje prve dionice, Atlanta se u drugoj izdvojila, u uvodnim minutima drugog poluvremena otišla i na plus 15 i djelovalo je da Fila nema snage da se vrati u život. Posebno što su Hoksi tokom praktično čitave četvrte četvrtine imali prednost. Istina, ona se postepeno topila kako se meč približavao kraju, da bi sa četiri poena u poslednjih pedesetak sekundi Džejden Springer donio produžetke. U dodatnih pet minuta Fila je poslije dužeg vremena povela, trojkom Džordžsa Nijanga stekla sedam poena prednosti (132:125) i povratka za Hokse više nije bilo.

Tre Jang je predvodio domaćina sa 27 poena i 20 asistencija. Na drugoj strani Mekdanijels je uz 24 poena trijumfu doprinio sa 11 skokova (isti broj poena imao i Nijang), dok su Milton (15 poena, 16 asistencija) i Herel (11 poena, 10 skokova) takođe ostvarili dabl-dabl učinak u redovima gostiju.

Rezultati: Šarlot – Hjuston 109:112 /Mihailiuk 25 – Grin, Porter 26/, Indijana – Detroit 115:122 /Hild 22 – Ajvi 29/, Vašington – Majami 114:108 /Geford 22 – Oladipo 30/, Atlanta – Filadelfija 131:136 (p.p) /Jang 27 – Mekdenijeld, Nijang 24/, Boston – Toronto 121:102 /Hauser 26 – Sijakam 19/, Bruklin – Orlando 101:84 /Bridžes 22 – Entoni 14/, Milvoki – Memfis 114:137 /Viginton 25 – Džekson 36/, Nju Orleans – Njujork 113:105 /Marfi 31 – Beret 28/, Dalas – Čikago 112:115 /Dončić 13 – Vajt 24/.