VTB Kup: Zvezda bolja od Lokomitive Kuban, sjutra igra za 3. mjesto

0

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Lokomotive na VTB Kupu rezultatom 86:76.

Tvrd meč odigran je u VTB Areni. Timovi su se smjenjivali u vođstvu, ali je Crvena zvezda uglavnom imala prednost od početka meča. Kodi Miler Mekintajer je igrao sjajno od prvog minuta. Dijelio je fantastične asistencije i izluđivao protivničku odbranu, dok su se ostali igrači odlično izvlačili na šuteve za tri poena čime su dolazili do lakih poena prije svega zahvaljujući prodorima. Lokomotiva je uglavnom odgovarala šutem sa distance i tim je uspijevala da ostane u igri tokom prvih 20 minuta. Na kraju prvog poluvremena Zvezda je imala prednost 45:43.

Treća četvrtina nastavila je u istom maniru kao i prethodne dvije. Zvezda je održavala prednost zahvljujući sjajnim prodorima i šutem sa poludistance. Jago dos Santos je sjajno odmijenio Kodi Milera Mekintajera i uspijevao da održi Zvezdu na solidnoj prednosti, između plus četiri i šest. Jedino je Zvezdi problem bio defanzivan skok koji je bio ispod nivoa pa je Lokomotiva uspijevala da se održi ispod deset poena minusa.

Poslednja dionica pripala je beogradskim crveno-bijelima koji su do samog kraja poslednje dionice uspjeli da odu i na plus 11 i time riješe pitanje pobjednika. Sjutra će se Zvezda boriti za treće mjesto od 15 časova, a protivnik će biti poznat kasnije.

Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Dobrić sa 20 upisanih poena i osam skokova. Uroš Plavšić je imao 16, uz 10 skokova, a Miler Mekintajer 11 poena i pet skokova. Bi-Džej Džonson je imao 19 u Lokomotivi, Patrik Miler 17.