Vojvodini jedan gol falio za plasman u Top 12 Evropske lige

0

Rukometaši Vojvodine pobijedili su Kadeten sa 24:21 (11:8), ali nisu uspjeli da stignu do TOP 12 faze takmičenja u EHF Evropskoj ligi, odnosno osmine finala, jer je Novosađanima trebala pobjeda od četiri gola razlike.

Najefikasniji u sastavu Vojvodine bili su Gregor Ocvirk sa šest, Luka Rogan sa pet, Bariš Pahuski sa četiri, Bojan Rađenović sa tri gola. Kod Kadetena, Tor Ričardson i Arijel Pijetrašik su postigli po sedam golova.

Na krilima navijača, Vojvodina je fenomemalno počela meč. Andrej Trnavac je upisao sedam odbrana, a izabranici Borisa Rojevića, koji je nedavno imenovan na mjesto selektora Srbije, serijom golova iz tranzicije pobegli su na 7:0, posle 13 minuta igre!

Trener kluba iz Šafhauzena je bio primoran da uzme u drugi minut odmora kako bi pokušao da pronađe modus da riješi defanzivni i ofanzivni rebus u kojem se nalazio njegov tima. Uspio je u tome. Kadeten je do kraja prvog poluvremena odigrao daleko bolje, Vojvodina je napravila mnogo grešaka i isključenja, ali je i dalje vodila sa 11:8. Nedostojao je Novosađanima jedan gol da stignu do nokaut faze.

Novosađani su tokom drugog poluvremena šest puta imali prednost od pet golova (14:9, 15:10, 16:11, 17:12, 18:13, 19:14), ali se Kadeten nije predavao. Borio se i nastojao da stigne do željenih minus tri. Na devet minuta pre kraja, Kadeten je stigao do 19:21. Vojvodina je morala da podigne stepen borbene gotovosti u oba smjera.

Novosađani su stigli do plus tri, imali napad za plus četiri, ali je švajcarski tim stigao do 21:23 na nešto više tri minuta pre kraja. Ocvirk nije uspio da realizuje sedmerac, na 70 sekundi pre kraja Đorđić jeste – 24:21. Gosti su izgubili loptu, Vojvodina je imala napad, ali lopta nije stigla do pivotmena Nikolića, pa je slavlje gostiju moglo da počne.

Direktan plasman u četvrtfinale obezbijedile su ekipe Skjerna, Nanta, Flenzburga i Sportinga. U osmini finala, igraće Rajn Nekar Leven, Hanover, Sevahov, Nekse, Silkeborg, Kadeten, Berlin i Dinamo iz Bukurešta.