Dio prepiske članova viber grupe „Glavni štab“, koju dominantno čine funkcioneri, članovi i simpatizeri Demokratske partije socijalista, a u kojoj se na najprimitivniji i najsramniji mogući način govori o poštovaocima tradicionalnih crnogorskih simbola, naročito trobojci koja je bila zvanična zastava Crne Gore do 2006.godine je skandalozan.
Upućuju se najteže moguće uvrede, psovke, ali i prijetnje.
Tako Božidar – Božo Janković, predsjednik Savjeta mladih DPS-a Bara i odbornik u Skupštini opštine Bar, ispod video zapisa na kome preovladavaju crnogorske trobojke objavljene u ovoj viber grupi, komentariše sledeće:
„Ova go*na ćemo u septičku jamu, đe im je i mjesto, pa tamo neka piju surutku, sa sve Dritanom i Zdravkom. Mi ćemo kajmaka.“
Član grupe Nikola Pajović se na Jankovićev komentar i video zapis nadovezuje riječima: „Ovo sve odakle je došlo kamionima nazad!“, da bi Janković još jednom potvrdio prethodno iskazani stav ovoga puta napisavši : „Septička jama druže, tamo im je mjesto“.
Snažnom demonstracijom mržnje, ali i nevaspitanja i primitivizma dokazao se i izvjesni Keko. Njegov komentar na isti video zapis je: „Ovo su oni što su ovako na kamione i došli u Crnu Goru. E mater im jebem“.
Kao i mnogo puta ranije, pozivamo nadležne pravosudne i policijske organe da se i u ovom slučaju umiješaju u vlastiti posao i odgovorne privedu pravdi.
U pravno uređenoj državi kakvu bismo trebali da imamo, tolerisanje širenja mržnje, uvreda i psovki svakako ne bi smjelo da bude opcija. Naročito kada su akteri sa javne scene i izabrani predstavnici građana…
Izvor: „Barski portal“


