Vilok za peti vezani trijumf Njukasla i treći vezani poraz Čelsija

0

Fudbaleri Njukasla zabilježili su petu uzastopnu premijerligašku pobjedu, pošto su savladali Čelsi kod kuće sa 1:0 (0:0) u meču 15. kola. Odlučujući pogodak postigao je Džo Vilok u 67. minutu, a Svrake su sada treće na tabeli. S druge strane, Čelsi je vezao i treći poraz, a pet kola ne zna za pobjedu, pa je osmi na tabeli sa 21. bodom.

Njukasl je bio bolji i u prvom poluvremenu, vidjeli smo u 16. minutu volej Almirona koji je završio preko gola, kao i još nekoliko solidnih akcija, ali prave šanse nije bilo.

Nešto slično gledali smo i u prvoj polovini nastavka, a onda je u 66. minutu Čelsi napokon naterao golmana Nika Poupa na reakciju – bio je to odličan udarac Galagera, a golman Svraka morao je da se protegne koliko je dugačak kako bi odbranio.

Umjesto da to bude najava bolje igre Poterovog tima, uslijedio je hladan tuš na drugoj strani u 67. minutu. Almiron je zdesna povukao ka sredini, malo jače je gurnuo loptu, ali to je ispala savršena asistencija za Džoa Viloka, koji sa ivice kaznenog prostora fantastičnim udarcem zakucava loptu u gornji lijevi ugao.

U 79. minutu je Haverc loše šutirao glavom iz izgledne pozicije poslije kornera, ali do kraja Poterov tim nije stvorio pravu šansu za izjednačenje.

Poslije pauze zbog Mundijala, Čelsi 27. decembra dočekuje Bornmut, dok Njukasl dan ranije gostuje Lesteru.