Viljareal ne može bez Emerija: Majorka se gostila

0

Odlazak Unaja Emerija u Birmingem, odnosno na klupu Aston Vile, primorao je Viljareal na neplaniranu potragu za šefom stručnog štaba, a već poslije četiri izazova Žute podmornice sa Kikeom Setjenom otvara se pitanje da li je rukovodstvo španskog kluba napravilo pravi izbor.

Ukoliko se samo jedan bod osvojen u dva duela Lige konferencije i može podvesti pod opuštanje poslije osiguranog prvog mjesta u grupi, dva poraza u Primeri već su povod za zabrinutost s obzirom na to da je Viljareal poslije poraza od Atletik Bilbaa (0:1) praznih šaka ostao i u duelu sa Majorkom na domaćem terenu (0:2), a trijumf gostiju golom i asistencijom potpisao je Vedat Murići.

Golgeter Majorke, četvrtu utakmicu na kojoj je upisao minute ukrasio je golom, te je poslije bodova koje je donio pogocima protiv Elčea, Valensije i Espanjola, najavio slavlje i protiv Žute podmornice. Prvi strijelac gostiju, sedmi pogodak ove sezone postigao je na asistenciju Gonzaleza koji je sa desnog krila uputio povratni pas, a Murići je preciznim udarcem rutinski matirao Ruljija.

Minimalno vođstvo gostiju ostalo je na snazi do 76. minuta kada je Murići glavom spustio loptu za Ndijaea, a Senegalac je nakon prijema uputio udarac sa ivice šesnaesterca i potvrdio četvrtu pobedu Majorke ove sezone, drugu u prethodna tri kola.

Rezultati – petak:  Đirona – Atletik Bilbao 2:1 (0:0) /David Lopez 67, Ivan Martin 75 – Guruseta 78/; subota: Hetafe – Kadiz 0:0Valjadolid – Elće 2:1 (1:0) /Sančez 40, Mesa 46 – Hosan 63/, Selta – Osasuna 1:2 (1:2) /Aspas 19 – Avilja 8, 28/, Barselona – Almerija 2:0 (0:0) /Dembele 48, De Jong 62/, Atletiko Madrid – Espanjol 1:1 (0:0) /Žoao Feliks 78 – Darder 62/, Sosijedad – Valensija 1:1 (1:1) /Giljamon 10 – Lino 25/, Viljareal – Majorka 0:2 (0:1) /Murići 32, Ndijae 76/, 21: Betis – Sevilja,  ponedjeljak od 21: Rajo Valjekano – Real Madrid.