Veliki preokret Rubljova, i Zverev prošao drugu prepreku u Dubaiju

0

Ruski teniser Andrej Rubljov plasirao se u četvrtfinale turnira serije 500 u Dubaiju iako je bio na ivici poraza.

Branilac titule u Ujedinjenim Arapskim Emiratima u 2. kolu je pobijedio Alehandra Davidoviča Fokinu rezultatom 1:6, 7:6 (6), 7:6 (3) za skoro dva i po časa igre.

Trenutno 29. igrač svijeta, sjajno je odigrao prvi set u kome je dva puta oduzeo servis rivalu, a nakon što u drugom nije bilo brejk šansi ni za jednog igrača ušlo se u taj-brejk.

Davidovič Fokina je poveo sa 6:1, imao je pet vezanih meč lopti protiv šestog igrača svijeta, međutim, čudo se dogodilo. Rus je osvojio sledećih sedam poena za nevjerovatan preokret – 8:6.

Nikad u životu nisam uspio da se vratim. Preživeo sam i na kraju dobio sam odlučujući set“ izjavio je Rubljov poslije meča.

Rus u petom gemu trećeg seta nije iskoristio dvije brejk lopte, ponovo se ušlo u taj-brejk koji je u potpunosti pripao aktuelnom šampionu Dubaija. Rubljov je poveo sa 6:1, Španac je smanjio na 6:3, ali je ruski teniser iskoristio treću meč loptu.

Sledeći rival biće mu Holanđanin Botik van de Zandšulp koji je u tri seta eliminisao Mikela Imera iz Švedske 3:6, 6:3, 6:3.

Aleksander Zverev je u dva seta bio bolji od Kristofera O’Konela 7:5, 6:4 za sat i 20 minuta igre.

Njemac, trentuno 16. igrač svijeta, napravio je dva brejka, po jedan u finišu oba seta, dok rivalu nije dopustio da dođe do brejk šanse.

Zverev će se u naredmoj rundi sastati sa Lorencom Sonegom, koji je pobijedio devetog igrača svijeta Feliksa Ože-Alijasima 7:6 (4), 6:4 za sat i 56 minuta igre.