„Vatromet“ u Novom Pazaru pripao Partizanu: Kovač u nadoknadi vremena donio trijumf crno-bijelima

0

Bez obzira na prazne tribine, Novi Pazar i Partizan su priuštili spektakularnu fudbalsku predstavu.

Vodili su Pazarci sa 2:0, na kraju je Partizan slavio sa 4:3! Mnoge je ovo podsjetilo na prošlu sezonu i Duljajev Partizan…

Uvodne minute meča obilježila je serija topovskih udara u blizini terena, zbog čega je meč bio nakratko prekinut, ali nije se dugo čekalo ni na prvi pogodak u ovom meču.

Igrao se 16. minut utakmice, Mesarović je kroz sredinu “pocijepao“ odbranu Partizana, Ilić nije uspeo da preseče to dodavanje i Uroš Đuranović koristi ukazanu priliku za vođstvo Novog Pazara – 1:0!

Samo pet minuta kasnije, golman i kapiten Partizana Aleksandar Jovanović je još jednom savladan. Ovoga puta je Kalulu propustio da isprati Dragana Bojata koji je na desnoj strani dobio previše prostora, a nekadašnji omladinac Partizana to na najbolji način koristi i preciznim udarcem pogađa za 2:0.

Tek tada su crno-bijeli počeli da dolaze do svoje igre, preuzeli su inicijativu, i već do kraja poluvremena anulirali su prednost domaćina.

Najprije je u 38. minutu Zubairu uspio da iskosa sa desne strane savlada golmana Stefana Popovića, koji je prethodno uspijevao da zaustavi udarce Đorđa Jovanovića i Natha, ali se lopta odbila do Zubairua koji pronalazi put do mreže – 2:1.

Tri minuta kasnije već je bilo 2:2 na semaforu, kada je Kalulu sa lijeve strane ubacio loptu u sredinu, gdje je Natho pronašao Kovača, a vezista crno-bijelih efektno smjestio loptu u Popovićevu mrežu.

U poluvremenu je trener Partizana Savo Milošević ostavio u svlačionici štopera Mujakića i na teren poslao Arijagu, ali to mu se baš i nije isplatilo.

Pazarci su imali više od igre u drugom poluvremenu, vidjelo se da žele i treći gol, ali su do toga najpre gosti uspjeli da dođu.

Ponovo je Zubairu bio strijelac za Partizan, ovoga puta u 75. minutu, posle još jedne odlične asistencije Bibarsa Natha – 2:3.

Izgledalo je tada da Partizan grabi ka pobjedi, ali Uroš Đuranović nije tako mislio. Kao kod prvog gola Pazaraca, Mesarović ga je pronašao u kaznenom prostoru, Arijaga je zakasnio, a iskusni napadač to ne prašta – 3:3!

Na ulasku u nadoknadu vremena, Arijaga je izblokirao novi pokušaj Đuranovića, a na drugoj strani Stefan Kovač posle majstorskog dodavanja od strane Zahida postiže svoj drugi gol, vrijedan tri boda za ekipu Partizana – 3:4!