Vaterpolisti Partizana – Italijani 1:1

0

Nakon pobjede u prvom kolu kvalifikacionog turnira za Evro kup u Duizburgu nad Palermom nakon peteraca (17:15), vaterpolisti Partizana poraženi su danas ubjedljivo od drugog italijanskog kluba, Savone sa 10:15 (2:6, 4:3, 4:4, 0:2).

U kom pravcu će ići meč bilo je poznato praktično nakon prve četvrtine, kada je aktuelni viceprvak takmičenja, predvođen iskusnim Pjetrom Filjolijem i Valerijom Ricom stekao četiri gola prednosti (6:2).

Crno-bijeli su u pretposlednjem minutu treće četvrtine pogotkom Andrije Jaukovića uspjeli da smanje na minus dva (10:12), ali je to bilo sve od njih. U poslednjih devet minuta i 25 sekundi nisu uspijevali da zatresu mrežu.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Luka Gladović sa tri pogotka. Po dva puta su mrežu Savone zatresli Petar Tomić i Dušan Trtović, a jednom Jauković, Vuk Drašković i Jajdan Katujar.

Filjoli je sa čak sedam pogodaka predvodio prvog favorita grupe.

Vaterpolistima Partizana predstoji težak posao u borbi za drugu poziciju, a praktično neće imati vremena za odmor. Danas u 18 časova će ponovo u bazen jer ih čeka meč sa francuskim Setom, dok se sjutra tačno u podne sastaju sa Duizburgom. Moraju slaviti u obje utakmice i nadati se da Palermo ne dobije oba meča.