Vaterpolisti Crne Gore prvi put bez četvrtfinala Olimpijskih igara

0

Pali su vaterpolisti Crne Gore na najvažnijem ispitu. Ajkule su u 4. kolu Olimpijskih igara u direktnom duelu za četvrto mjesto u A grupi poražene od Sjedinjenih Američkih Država 7:12 i prvi put u petom nastupu na najvažnijoj smotri sporta neće igrati u četvrtfinalu!

Naši momci su u mečevima sa olimpijskim viceprvacima Grcima i svjetskim vicešampionima, Italijanima, gdje su poraženi na peterce, pokazali da mogu da ravnopravno igraju sa najjačim reprezentacijama. Kao da su se izmorili u duelima sa Helenima i Azurima… Danas, u najvažnijem meču na turniru kao da su se ugasili, podatak da nisu postigli gol sa igračem više, a imali su 10 takvih napada, govori sam za sebe. Za razliku od Crvenih, Amerikanaca koji su očigledno u Pariz došli sa planom da na najvišem nivou odigraju upravo samo ovaj meč.

Košmarno je sve počelo za naše. Amerikanci su poveli 4:1, a Stefan Vidović zbog udaranja u poslednjem minutu prve četvrtine zaradio crveni karton zbog udaranja Luke Kupida u glavu. Bio je to nesrećan slučaj – naš reprezentativac je već krenuo ka lopti, kada je vaterpolista italijanskih korijena izronio.

Ben Halok je tek što je počela druga četvrtina odveo ekipu Dejana Savića na velikih 5:1.

Vasilije Radović je na startu druge četvrtine prekinuo sekvencu oda nešto više od sedam i po minuta bez gola reprezentacije Crne Gore.

Međutim, kao da su se sve sile danas urotile protiv Ajkula. Nakon odbrane Dejana Lazovića, lopta se odbila do američkih vatepolista, arbitri su svirali peterac… Siguran egzekutor je bio Hans Daube, zatim je Hans Daube pogodio za velikih minus pet ekipe Vladimira Gojkovića, tačno na sredini druge četvrtine – 2:7.

Napad nije funkcionisao, između gola Radovića i pogotka Marka Mršića za 3:7  u trećoj četvrtini čekali smo preko osam minuta. Igrač više je bio katastrofalan, prvih osam napada kada su imali brojčanu prednost u bazenu vaterpolisti Crne Gore nisu iskoristili, ali su se u trećoj četvrtini raspucali iz pozicione igre i serijom 4:1 prišli na 6:8 na 10 minuta i 58 sekundi prije kraja.

Uslijedilo je međutim novo mučenje – pet minuta i sedam sekundi bez gola, pa su Ameri sa tri gola zatvorili utakmicu, šest minuta i 10 sekundi prije kraja (6:11).

Iznad sivila našeg tima izdigao se Bogdan Đurđić sa tri gola. Mršić je postigao dva, Miroslav Perković i Vasilije Radović po jedan pogodak.

Daube je bio najefikasniji kod Amerikanaca, sa pet golova.

Za vaterpolo reprezentaciju Crne Gore će utakmica poslednjeg kola preliminarne runde sa Rumunijom u ponedjeljak od 21.40 časova biti revijalnog karaktera.

1 klik – 100 freebet-ova! Registruj se na meridianbet.me i pokupi najbolji poklon dobrodošlice!