Uzalud je Rondon pogodio skoro sa centra: Kanada, kao i Argentina, nakon penala u polufinalu

0

Fudbalska reprezentacija Kanade plasirala se u finale 48. izdanja Kopa Amerika

Kanađani su u meču četvrtfinala nakon boljeg izvođenja penala savladali Venecuelu sa 4:3, u regularnom toku rezultat je bio 1:1.

Na taj način, Kanada je ostvarila veliki uspjeh i zakazala polufinale sa prvim favoritom turnira selekcijom Argentine.

Golom Šafelburga u 13. minutu Kanada je povela, a Venecuela je do izjednačenja stigla u 65. minutu pogotkom Salomona Rondona, koji je iskoristio asistenciju Aramburua i sa preko 40 metara lobovao istrčalog golmana Maksima Kripoa.

U penal seriji su precizniji i srećniji su bili Kanađani, a odlučujuči gol postigao je Kone.

Podsjećanja radi, juče je Argentina, takođe nakon penala, eliminisala Ekvador. Upravo će se Argentinci i Kanađani sresti u polufinalu.

Ukoliko nemaš meridianbet.me nalog, registruj se i to uz najveći bonus dobrodošlice – 100€ BEZ IKAKVIH USLOVA.