Unionu derbi Berlina, Filkrug pokrenuo Verder i zaustavio Volfzburg, Majnc, Frajburg i Borusija M ubjedljivi

0

Union Berlin, Verder, Borusija iz Menhengladbaha, Majnc i Frajburg zabilježili su pobjede u prvim mečevima subotnjeg programa 18. kola Bundeslige.

Imao je Union pred Svjetsko prvenstvo period manje krize, ali to je sada definitivno prošlost. Nova pobeda, treća u isto toliko mečeva od kada je nastavljen šampionat, za diobu prvog mjesta sa Bajernom, koji doduše ima utakmicu manje.

Ovog puta Union je u derbiju Berlina savladao Hertu 2:0. Strijelci su bili Danilo Doeki u 44. i Paul Segvin u 67. minutu.

Najslabiji akter gradskog derbija bio je sudija Feliks Brih. Iskusni arbitar, koga je Fudbalski savez Njemačke prošle godine skunio sa liste internacionalaca propustio je dva svira dva jedanaesterca, po jedan za oba tima. Kao in a Svjetskom prvenstvu u Rusiji 2018, kada je sudio meč Srbija – Švajcarska, odbio je da gleda VAR. Koliko može Union? To više niko ne smije da pita.

Verder je prekinuo jednu užasnu seriju. Četiri vezana poraza, najzad su prošlost. Pobijeđen je Volfzburg 2:1, čime je prekinuta serija „vukova“ od šest vezanih trijumfa.

Junak na „Vezeru”  bio je, a ko drugi nego Niklas Filkrug. Nezaustavljivi bombarder zatresao je dva puta mrežu kluba iz grada Folksvagena, prvo u 24. minutu iz penala, a potom u 77. minutu iz igre. Došao je do brojke od 13 golova i ponovo se osamio na prvom mjestu liste strijelaca. Počasni gol za Volfzburg postigao je Paredes u 90. minutu.

Majnc je ubjedljivo savladao Bohum 5:2, a jedan od dva gola gostiju postigao je Erhan Mašović.

Frajburg je došao do prve pobjede u nastavku sezone, a savladan je kod kuće Augzburg 3:1.

Borusija iz Menhengladbaha zabilježila je prvu pobjedu od kada je otišao golman Jan Zomer. „Koltovi” su u gostima „izrešetali” Hofenhajm 4:1, uz dva gola Jonasa Hofmana.

Rezultati – petak:  Lajpcig – Štutgart 2:1 (1:0) /Soboslaj 25, 49 – Funrih 68/, subota: Frajburg – Augsburg 3:1 (2:1) /Ginter 13, Holer 30, Lejnhart 85 – Beriša 29p/, Herta – Union 0:2 (0:1) /Doehi 44, Seguin 67/, Hofenhajm – Borusija Menhengladbah 1:4 (0:2) /Bebu 80 – Hofman 12, 37, Štindl 83, Volf 92/, Majnc – Bohum 5:2 (3:0) /Li 1, Vidmer 17, Onisivo 28, 57, 87 – Kunde 70, Mašović 72/, Verder – Volfsburg 2:1 (1:0) /Filkrug 24p, 77 – Paredes 90/, od 18.30: Bajern – Ajntraht; nedjelja od  15.30: Šalke – Keln, 17.30: Bajer – Borusija Dortmund.