Udovičić čeka „delfine“ u polufinalu: Italijani promašili pet peteraca

0

Vaterpolo reprezentacija SAD će nakon 16 godina igrati u polufinalu Olimpijskih igara. Amerikanci su poslednji put stigli ovako daleko u Pekingu 2008, kada im je rival bila Srbija, sa kojom će igrati i za dva dana. Delfine je tada vodio Dejan Udovičić – trofejni stručnjak je sada adut Jenkija.

Sjedinjene Američke Države su u četvrtfinalu, nakon peteraca savladale Australiju sa 11:10 (7:7).

Oziji su dobro ušli u meč i poslije prve četvrtine došli do dva gola prednost (3:1), imali su i plus tri (5:2) u drugoj dionici. Međutim, od tog momenta nastaje 18,41 minuta praznog hoda Kengura!

Crnu seriju prekinuo je Luk Pavilar, dva minuta i 43 sekunde do kraja, kada je izjednačio na 6:6. Isti igrač je vratio prednost na starnu Ozi ajkula, da bi Aleks Boven, 32 sekunde prije poslednjeg zvuka sirene pogodio za peterce.

Golman SAD, Adrijan Vajnberg je u penal ruletu skinuo dvije lopte, što je odlučilo pobjednika.

Kod SAD, po tri pogotka su postigli Bouven i Hans Daube. U poraženom timu, koji je sa bolje pozicije ušao u četvrtfinale, Pavilar je pet puta tresao mrežu.

Mađarska je pobijedila Italiju rezultatom 12:10 – 9:9 (3:2, 1:0, 5:2, 3:2, 3:1).

Izabranici Žolta Varge bili su bolji u prvom poluvrenu, stekli dva gola viška, da bi vaterpolisti sa Čizme drugo poluvrijeme otvorili sa četiri vezana gola i preokrenuli na 6:4.

Održavali su Italijani plus dva sve dok Gergo Fekete, Zalanki i Kristijan Manherc okrenuli stvari na vodenicu Mađarske (9:8). Poslednji gol u regularnom toku utakmice postigao je Kristijan Prešuti, minut i 23 sekunde prije kraja.

Italijani međutim noćas nisu bili miljenici Fortune, pogotovo Andrea Fondeli, kome je Šoma Vogel odbranio tri peterca – prvi kod vođstva Mađara 1:0, drugi pri rezultatu 8:8 i treći u penal seriji. Golman Mađarske je u penal ruletu odbranio i peterac Franćesku di Fulviju, dok je Edoardo di Soma promašio gol. Kada se sve sabere, Azuri nisu iskoristili pet peteraca, pa se nisu mogli nadati prolasku među četiri najbolje ekipe u Parizu.

Pored Vogela, koji je spustio roletnu Kampanjinim izabranicima, najzaslužniji za pobjedu Mađara bili su šestostruki strijelac, Manherc i Zalanki, sa četiri pogotka.

Kod Italijana Gonzalo Ećenike i Di Fulvio postigli su po tri gola.

Mađari će u petak igrati sa Hrvatskom za plasman u finale, dok se u drugom polufinalu sastaju Srbija i SAD.