Ubjedljiva pobjeda Crnogoraca u prijateljskom meču

0

Crna Gora je slavila ubjedljivu pobjedu protiv Rumunije 38:28 u prijateljskom meču u dvorani „Verde“.

Odlično izdanje u drugom poluvremenu donijelo je domaćim rukometašima pobjedu sa dvocifrenom razlikom protiv tima koji sa klupe predvodi legendarni trener Ćavi Paskval, što je lijepa uvertira pred okupljanje krajem decembra i početak priprema za EHF Euro 2024.

Iako su izabranici Vlada Šole vodili u najvećem dijelu meča, Rumunija je držala priključak do 40. minuta. Na krilima Dragaševića koji je postigao tri gola, Crna Gora je uhvatila zalet, a do kraja meča došla do ubjedljive pobjede protiv tima koji će takođe, nastupiti na EHF Euro 2024.

Miloš Vujović i Vasilije Kaluđerović postigli su po devet golova, dok su Aleksandar Bakić i Stefan Čavor postigli po četiri.

Nikola Matović je imao sedam, Haris Suljević dvije, a Nebojša Simić jednu odbranu.

Svaka pobjeda puno znači. Prezadovoljan sam utakmicom, iako je jasno da sve može bolje. Odradili smo nekoliko treninga i insistirali smo na novoj odbrani koju smo probali u prvom poluvremenu. Pokazalo se, ipak, da je odbrana 6-0 kvalitetnija u ovom trenutku. Zadovoljniji sam drugim dijelom, ali ne mogu da kažem da nisam prvim koje je bilo solidno. Moram da pohvalim sve igrače, svi su dali doprinos„, rekao je Šola.

Od prvog dana od kada sam ovdje insistiram na tome da svaku akciju priključimo nekog od igrača i da mu damo šansu kako bismo imali neke zaključke do decembra„, istakao je hrvatski stručnjak.

Reprezentacija Crne  Gore će još danas trenirati u Podgorici, a na okupu će ponovo biti od 20. decembra, kada počinju pripreme za Evropsko prvenstvo.