Ubici „Škaljarca“ Gorana Vlaovića u Hrvatskoj dostavljena diplomatska pošta iz Crne Gore
Državljaninu Srbije Duško Tanasković, kome se u Hrvatskoj sudi zbog ubistva pripadnika „škaljarskog klana“ Gorana Vlaovića iz Herceg Novog, dobio je diplomatsku poštu iz Crne Gore.
Naime, doza panike zavladala je prije nekoliko dana u splitskom sudu i okolnim zgradama.
U jednom trenutku Gundulićevom ulicom je nakratko bio blokiran saobraćaj, a na ulici su se nalazila tri tamna kombija pravosudne policije, plus popriličan broj pripadnika interventne policije s dugim cijevima u rukama.
Kako javlja Slobodna Dalmacija, nije bila potrebna intervencija policije zbog nekog teškog krivičnog djela, riječ je bilo o praktično uobičajenoj akciji zbog osobe koja je morala doći na Opštinski sud u Splitu, a u pitanju je Duško Tanasković (30).
Navodi se da je Tanasković preuzeo dokument poslat diplomatskim putem iz Crne Gore.
„A kako Tanasković nije samo još jedan zatvorenik, već predstavlja sigurnosni rizik, jasno je posebno policijsko postupanje i posljedična zabrinutost prolaznika“, prenosi hrvatski mediji.
Kragujevčanin u splitskom zatvoru čeka kraj suđenja za egzekuciju na Zrću – u ljeto 2022. godine.
On je oko šest sati ujutro ispred kluba Noa, poslije cjelonoćnog provoda, prišao i iz zasjede ispalio jedan hitac u vrat Vlaovića (39).
Tanaskovića, kao saradnika „kavčkog klana“, u Crnoj Gori sumnjiče zbog drugog, sličnog zločina, podsjetio je list.
„Navodno je Tanasković bio pomagač u ubistvu Minje Šakovića 17. juna 2022. godine u Budvi, što je takođe zločin vezan uz višegodišnje krvave obračune dva klana koji su do nedavno bili partneri u kriminalu. On pak tvrdi kako nije mogao učestvovati u toj egzekuciji jer je tada bio u Kragujevcu, vadio lična dokumenta“, prenosi SD.
Podsjetimo, Luka Pilčević iz Beograda osumnjičen je za ubistvo Šakovića u Budvi u junu 2022. godine, a Tanasković da mu je u tome pomogao.
Tanasković je, kako piše SD, nedavno preuzeo papire poslate iz crnogorskih pravosudnih institucija diplomatskim putem, zadržao se u Opštinskom sudu manje od tri minuta dok je potpisao priznanicu, što je prošlo bez incidenata.
„Zahvaljujući naravno i jakim snagama MUP-a. Za cijelu proceduru nije angažovao advokata, nije bilo potrebe za tim“, piše hrvatski list.