U derbiju velikih preokreta Avramović povukao Partizan do pobjede

0

Magija vječitog derbija večeras u Beogradskoj areni. Košarkaši Partizana savladali su najvećeg rivala, Crvenu zvezdu 88:86 (22:13, 20:29, 11:23, 33:21) na premijeri 5. kola Evrolige. U meču sa velikim preokretima, crno-bijele je iz ponora izvukao Aleksa Avramović.

Crveno-bijeli su se mučili u napadu na startu meča, prvi koš su postigli tek na isteku četvrtog minuta, kada je Miloš Teodosić, tek što je kročio na parket, proigrao Džoela Bolomboja na obruču.

Na semaforu je međutim pisalo 10:2, a nakon nove serije ekipe Željka Obradovića je stekla 15 poena viška u šestom minutu (17:2).

Glavnu prevagu je pod koševima pravio Frenk Kaminski sa devet poena. Novi strateg Crvene zvezde, Janis Sferopulos je zatim promijenio čuvara na Amerikancu, poslao na parket Majka Tobija, što je dalo rezultata. Tim sa Malog Kalemegdana je pojačao odbranu, polako topio prednost, da bi Šabaz Nejpir šest sekundi prije odlaska na odmor pogodio za prvo izjednačenje i postavio rezultat prvog poluvremena – 42:42.

Isti igrač je trojkom na startu drugog poluvremena donio prvu prednost svom timu (45:42). Treća četvrtina je prošla u znaku crveno-bijelih. Raspucali su se košarkaši Zvezde, dominirali su u skoku, pogotovo ofanzivnom, koji je velika boljka Partizana ove sezone pa je nakon trojke Rokasa Gedraitisa na ulazak u poslednji minut trećeg kvartala Crvena zvezda imala plus 12.

Najvećih 13 poena razlike crveno-bijeli su imali nakon trojke Jaga Dos Santosa na startu odlučujućih 10 minuta (68:55).

Alen Smailagić i uspavani Kevin Panter su pokušali da pokrenu svoj tim (62:68). Avramović je sa sedam poena u nizu primakao Partizan na 75:77 u 37. minutu.

Bolomboj je dva puta sjekao Aleksinu seriju, ali je plej crno-bijelih ponovo pogodio, zatim i Pi-Džej Doužer trojku za potpuni preokret (80:79) na ulasku u pretposlednji minut.

Nije Avramović tu stao, pogodio je trojku za 83:80, minut i 16 prije kraja.

U penal završnici su košarkaši Partizana bili mirnije ruke.

Pobjednike je predvodio Avramović sa 14 poena, dok je Zek Ledej upisao poen manje. Faktor iks je ipak bio Jaramaz. Plejmejker Partizana do vječitog derbija nije imao ni jedan poen u Evroligi, a večeras je postigao 12. Kaminski je nakon devet poena u uvodnih sedam minuta meča do kraja postigao još samo tri.

U redovima Crvene zvezde dvocifreni su bili Bolomboj sa 16, Nejpir sa 14, Jago i Hanga sa po 11.