U Britaniji se otvara prva hibridna škola koju će djeca pohađati jednom nedeljno

0

Prva britanska „hibridna” škola, koja će učiti djecu do šestog razreda, kako u školi, tako i od kuće, biće otvorena u septembru 2024. godine.

Škole „Djuks edukejšen” očekuju od učenika da dođu u učionice najmanje jedan dan u nedelji radi praktičnih predmeta i da učestvuju u sportskim i društvenim aktivnostima, a nedeljno, nudiće se četiri onlajn lekcije i dvije samostalne sesije učenja dnevno.

Osmišljena za djecu koja ne vole školu, anksiozne ili one čiji roditelji osjećaju da nema odgovarajućih lokalnih škola, kao i za đake koji žele da usklade obrazovanje sa sportom, škola ima ambicije da otvori vrata djeci širom Evrope.

– Za razliku od drugih onlajn škola, nismo privremena „faza”, mi smo prava škola – rekla je Ambrin Bejg, koja pravi modele „Djuk” škola na osnovu modela koji je predstavila u Londonu, u septembru 2020. godine, prenio je Gardijan.

„Djuks edukejšn” vodi više od 25 škola i koledža u Velikoj Britaniji i Evropi. Sada Bejgova ima cilj da ponudi hibridni model za sve njih.

– Naše istraživanje pokazuje da su porodice spremne da putuju na prilično velike udaljenosti da bi došle do jedne od naših škola ako to rade samo jednom ili dva puta nedeljno – rekla je ona i navela da godišnja cijena školarine neće biti veća od 4.000 funti (oko 4.600 evra).

Bejgova je rekla da bi njen model mogao da se koristi šire za rješavanje rastućeg problema izostajanja sa nastave u obrazovanju: vladina statistika je otkrila da je 24,2 odsto učenika stalno izostajalo tokom jesenjeg roka od 2022. do 2023, što znači da su propustili najmanje 10 odsto časova. Nivoi odsustva prije pandemije bili su samo oko polovine ovog.

U istom periodu, broj djece koja su propustila 50 odsto ili više mogućih sesija obrazovanja – 110.000 ili 1,7 odsto učenika – bio je skoro duplo veći od nivoa prije pandemije

Nekoliko drugih škola isprobale su učenje na daljinu, ali nijedna nije usvojila potpuno hibridni model koji ide do šestog razreda.

Objašnjavajući zašto hibridni učenici škole imaju bolje akademske rezultate od ostalih učenika, Vodič za dobre škole (GSG) navodi:

– Škola to pripisuje tome što su napravili pozitivan izbor da se odluče za mješavinu učenja putem interneta i lično – oni zaista žele da budu dobro, ali shvataju tradicionalno školovanje im ne odgovara. Po prirodi, onlajn studenti takođe imaju tendenciju da budu fokusirani, nezavisni učenici i, kao rezultat, brzo napreduju – kazala je Bejg.

Bejgova je rekla i da bi hibridno učenje bilo dostupno širom Velike Britanije, to bi transformisalo obrazovanje.

– Postoji toliko djece za koju redovno obrazovanje jednostavno ne funkcioniše. Imala sam djecu koja godinama nisu išla u školu: djecu koja su ranjena i oštećena, maltretirana i ožalošćena. Njihovi roditelji nisu znali šta da rade – redovno obrazovanje nije znalo šta da radi – ali gledali smo ih kako cvjetaju – smatra ona.

Ona ne misli da je kovid jedini razlog zašto postoji sve veće interesovanje za hibridno učenje.

– To je takođe zbog promjene prirode roditeljstva – mnogo smo svjesniji mentalnog zdravlja i ne mislimo da je u redu samo tjerati djecu u školsko okruženje ako se bore sa tim – poručila je Bejg.

Ostavite Komentar

Your email address will not be published.