Tuzani bolji u lokalnom derbiju

0

Nakon što su u prva dva meča 2.kola I A MCKL pobjede ostvarile domaće ekipe, prvu pobjedu u gostima u ovoj rundi upisao je večeras Dečić.

Tuzani su u gostima savladali ekipu Vukovi Zeta – 97:84.

Domaći tim poveo je 4:0 i 6:2, a nakon 8:8, sve je bilo u znaku Dečića, koji je u 13.minutu imao prvo dvocifreno vođstvo 37:27. Tuzani su održavali prednost (najveća razlika bila je 12 poena), a onda je Mišolić u 26.minutu pogodio za izjednačenje – 62:62. Ali, uslijedio je odgovor gostiju. Prvo je Marinović pogodio trojku, a onda je Koljević serijom poena omogućio prednost svom timu, a upravo je iskusni Koljević trojkom u 33.minutu vratio veliko vođstvo Dečiću (83:73), nakon čega je bilo i +16 (93:77)…

Petar Ivanović bio je najefikasniji sa 26 poena, uz 7 asistencija i 5 skokova, Marinović je dodao 23, uz 8 uhvaćenih lopti, dok je Marko Koljević postigao 21, a imao je još 7 asistencija i 6 skokova, dok je Bogojević upisao 14 poena i 6 asistencija. Kod domaćih istakao se Dražen Otašević sa 27, uz 8 skokova, Mišolić je ubacio 18, a dvocifren je bio i Matanović (11).

U ranije odigranim mečevima večeras pobjede su ostvarili košarkaši Danilovgrada i Sutjeske Elektroprivrede. Danilovgrad je lako savladao Šušanj 98:70, dok je Sutjeska opravdala očekivanja protiv Ibra,mada su Rožajci pružili otpor – 88:80.

Sjutra se nastavlja druga runda, a sva tri meča igraju se od 18 časova.

Sastaju se Lovćen 1947 – Podgorica Bemax, Kotor – Milenijum i Primorje 1945 – Teodo. Drugo kolo I A MCKL biće zaključeno u ponedjeljak, kada se sastaju SC Derbi – Jedinstvo 1950, a meč u dvorani ,,Kuća košarke“ počinje u 19 časova.