Turkinje mušterije srpskih rukometašica: Revanš za Svjetsko prvenstvo samo formalnost

0

Rukometašice Srbije napravile su veliki korak ka plasmanu na Svjetsko prvenstvo. U prvom od dva meča baraža, Srbija je kao gost savladala Tursku rezultatom 33:24 (15:10).

Sjajnom igrom su izabranice Uroša Bregara još jednom pobijedile Tursku (slavila je Srbija u dva meča kvalifikacija za Evropsko prvenstvo), bile su nadomak i pobjedi dvocifrenom razlikom. Revanš u Beogradu 12. aprila trebalo bi da bude samo formalnost.

Na startu su domaće rukometašice povele 2:1, ali veoma brzo se kvalitet srpske reprezentacije pokazao. Pravile su obje reprezentacije greške u prvih 15-20 minuta meča, a Srbija je prva uspjela da se oslobodi nervoze koju je donijela važnost meča.

Sve vrijeme je Srbija tokom prvog poluvremena imala gol ili dva prednosti da bi pred odlazak na odmor tri puta uzastopno oduzele loptu rivalu i lakim golovima otišle na plus pet.

U drugom poluvremenu je sve čini se bilo lakše, na desetak minuta prije kraja meča Srbija je bila na osam golova prednosti.

Turska je u Girešunu imala snažnu podršku sa tribina, ali su navijači i desetak minuta prije kraja u velikom broju napustili dvoranu razočarani.

U reprezentaciji Srbije sjajno je bila raspoložena Sanja Radosavljević koja je postigla osam golova. Jelena Lavko je dodala četiri, po tri su dale Jovana Stoiljković i Dunja Tabak. Iskit je dala sedam golova za Tursku, po četiri puta su mrežu Srbije tresle Čaliskin i Karačam.

Svjetsko prvenstvo zakazano je za decembar, a domaćini su Švedska, Norveška i Danska.