TSC poražen na debiju u Ligi konferencija

0

Fudbaleri TSC iz Bačke Topole nisu imali nimalo sportske sreće i porazom su debitovali u UEFA Ligi konferencije iako je su čak tri puta pogađali okvir gola protivnika.

Gostovanje u dalekom Kazahstanu protiv ekipe Astane završili su rezultatom 0:1 (0:1).

Jedini gol posle kornera u 16. minutu postigao je litvanski defanzivac Kipras Kažukolovas. Bila je to praktično prva ozbiljnija situacija pred golom srpskog tima.

Imala je Astana još jednu povoljnu priliku u 26. minutu kada je najpre dobro intervenisao golman Veljko Ilić posle šuta Tomasova, a onda je srećom Kamara bio nerecizan.

Od tog trenutka fudbaleri iz Bačke Topole preuzimaju inicijativu i do prvog minuta drugog poluvremena čak tri puta pogađaju prečku!

Prvo je u 29. minutu Miloš Pantović odlično prošao i uzdrmao okvir gola domaćeg tima. Dva minuta pre odlaska na odmor Ifet Đakovac je snažno šutirao sa preko 25 metara, ali je lopta ponovo pogodila prečku!

Konačno, na samom startu drugog poluvremena, u 46. minutu posle Pantovića i Đakovca prečku je pogodio i Ćirković, bio je to još jedan odličan šut i opet bez sportske sreće za igrače iz Bačke Topole!

Napadali su gosti i u nastavku meča, ali nisu uspjeli da stignu do izjednačenja iako su ukupno uputili čak 19 šuteva ka golu Kazahstanaca.

TSC u drugom kolu 24. oktobra dočekuje u Bačkoj Topoli poljsku ekipu Legije iz Varšave.