Tonali spasilac Milana u Veroni

0

Fudbaleri Milana savladali su Veronu rezultatom 2:1 (1:1) na gostovanju u poslednjoj utakmici nedjeljnog programa u italijanskoj Seriji A.

„Rosoneri“ su se vratili na treće mjesto na tabeli sa 23 osvojena boda, dok je klub iz grada Romea i Julije produžila niz poraza na pet i sada je na 18. mjestu sa samo pet bodova.

Počelo je veoma dobro po branioca titule, pošto je vremešni Portugalac Migel Veloso postigao autogol u 9. minutu za vođstvo gostiju.

Ali, samo 10 minuta kasnije stiglo je izjednačenje. Radost domaćim navijačima donio je Njemac Korej Ginter

Dosta dugo i uspješno su se branili domaći, ali u 81. minutu im nije bilo spasa. Tada je Ante Rebić proigrao Sandra Tonalija koji je zatresao mrežu za konačnih 1:2.

U završnici je radio VAR, jer je Verona tražila penal, ali je sudija Davide Masa odlučio da ga neće biti i bodovi su ipak otišli u grad mode.

Rezultati – subota: Empoli – Monca 1:0 (1:0) /Has 11/, Torino – Juventus 0:1 (0:0) /Vlahović 75/, Atalanta – Sasuolo 2:1 (1:1) /Pašalić 45+1, Lukman 46 – Kirijakopulos 41/, nedjelja: Inter – Salernitana 2:0 (1:0) /Martinez 14, Barela 58/, Lacio – Udineze 0:0, Specija – Kremoneze 2:2 (2:1) /N’Zola 19, Holm 22 – Desers 2, Pikel 52/, Napoli – Bolonja 3:2 (1:1) /Žezus 45, Lozano 49, Osimen 69 – Zirkzi 41, Barou 52/, Verona – Milan 1:2 (1:1) /Ginter 19 – Veloso 9ag, Tonali 81/; ponedjeljak od 18: Sampdorija – Roma, 20.45: Leće – Fiorentina.