Tobdžije biju iz svih oruđa

0

Fudbaleri Arsenala ubjedljivo su pobijedili i Šefild junajted –  na „Bramal lejnu“ slavili su rezultatom 6:0.

Tim Mikela Artete odigrao je još jednu savršenu utakmicu, pogađalo je pet različitih strijelaca, uz jedan autogol…

„Tobdžije“ su tako zadržale korak za Liverpulom i Sitijem, što je bio i glavni cilj pred njihov međusobni duel u nedjelju 10. marta na „Enfildu“.

Sve je bilo gotovo posle samo 15 minuta kada je na semaforu već stajalo 0:3, a do odlaska na odmor već i 0:5.

Već u petom minutu Edegor je bio na pravom mjestu posle asistencije Rajsa za 0:1, da bi u 13. minutu Saka protutnjao po desnoj strani, a njegov pas nespretni Bogl proslijedio iza leđa Grbića.

Martineli je u 15. minutu povisio na 3:0, a na isteku 25. minuta Haverc je postigao i četvrti gol.

Na peti pogodak kluba iz Londona čekalo se do 39. minutu kada je na asistenciju Sake strijelac bio Rajs.

Arsenal je u nastavku podigao ručni i postigao samo jedan gol, a mrežu domaćina je pogodio Ben Vajt, posle asistencije Haverca.