Teodo nakon preokreta slavio u derbiju, Ivanović sa 45 poena vodio Dečić do brejka na Cetinju

0

Večeras su odigrana još dva meča u I A MCKL, a na oba meča slavili su gosti – Dečić je deklasirao Lovćen 1947 (108:83), dok je u sjajnom derbiju u Nikšiću Teodo nakon preokreta savladao Sutjesku 90:83.

Tivćani su bolje ušli u meč, imali vođstvo nakon prve dionice 24:16, ali su Nikšićani odigrali sjajno u drugom periodu. Sutjeska je postigla čak 36 poena i do poluvremena stigla do +17 (52:35). Domaći su poenima Tomaševića u 13. minutu preokrenuli (26:24), a ukupnom srijom 13:0 stigli su do prednosti 29:24. Teodo je stigao do egala (29:29), ali je onda uslijedila nova serije Sutjeske, koja je do poluvremena stekla prednost 52:35. I, onda su se uloge promijenile – Teodo je prograo, postigao čak 30 poena u trećoj dionici i od 62:50 u 26. minutu, uspio da poenima Bakića kruniše niz 15:4 za preokret – 64:65. Bilo je jasno da slijedi uzbudljiv finiš. U posljednjem periodu Teodo je konstantno vodio, imao i +9 (80:71) u 36. minutu, ali su se domaći u finišu vratili na 80:82 i 82:84. Ipak, minut prije kraja važnu trojku postigao je heroj utakmice, Evans za 82:87, a tačku na sve stavio je Kusovac za 83:90…

Evans je postigao 24 poena, uz 10 asistencija, Miloš Popović ubacio je 19, uz 6 skokova i 5 asistencija, Nemanja Vranješ ubacio je 18, Filip Bakić 12, dok je Nikola Tadić imao 11 poena i 14 skokova. U domaćem timu Radoslav Spasojević postigao je 23, a imao je i 6 skokova, Stefan Mitrović 11, a dvocifren je bio još Luk sa 10.

Na Cetinju ubjedljiva pobjeda Dečića. Tuzani su upisali ubjedljiv brejk protiv Lovćena 1947 (108:83). Meč u Prijestonici obilježio je Petar Ivanović, koji je već nakon tri dionice postigao 45 poena, uz čak 10 trojki.

Dečić je od starta vodio, ali je uspio u drugoj četvrtini da postigne čak 40 poena, a u trećem periodu 31, iako je Lovćen otvorio drugo poluvrijeme sa serijom12:2. Sam početak nije nagovještavao ovakav epilog. Igralo se koš za koš, a poenima Debalovića Dečić je prvi period završio sa tri poena viška – 22:19. Druga dionica donijela je ,,rafalnu paljbu“ Dečića – Tuzani su postigli čak devet trojki za 10 minuta, od čega četiri Ivanović i tri Koljević, pa je već na poluvremenu bilo čak 62:42 za goste. Ivanović je postigao čak šest trojki u trećoj dionici, a ukupno desetom u 30. minutu donio je prednost Dečiću 93:59, da bi u 35. minutu stigla i stotka…

Ivanović je postigao 45 poena, uz po 4 ukradene lopte i asistencije i 3 skoka, Marko Koljević dodao je 16, a imao je i 7 asistencija, Nikaljević je ubacio 14, uz 8 skokova, a dvocifren je bio još Cebalović sa 13. Kod domaćih Nikola Parača bio je najefikasniji sa 21, uz 5 skokova, Bogdanović je postigao 13, Ivančević 11, Ratknić i Latković po 10.

Prethodno je Jedinstvo 1950 savladalo Ibar 81:76, Primorje 1945 – Milenijum 106:64, Danilovgrad – Podgorica Bemax 56:86 i Vukovi Zeta – Kotor 78:86, a 4.kolo I A MCKL biće zaključeno sjutra (16.30h) kada će SC Derbi ugostiti Šušanj.

Jedan klik te dijeli od najboljeg bonusa dobrodošlice. Registruj se na meridianbet.me i preuzmi 100 freebet-ova + 100% bonusa na prvi depozit!